Міжнародний інститут передових телекомунікаційних досліджень (ATR) з міста Кіото, разом з компанією Honda, розробив і продемонстрував у дії новий тип зв"язку між людиною і машиною. Робот-маніпулятор підкорявся думкам випробуваного, без жодного видимого зв"язку з ним.
Новий інтерфейс мозок-машина (Braіn Machіne Іnterface - BMІ) заснований на щосекундному аналізі картини активності ділянок мозку, одержуваної через магніторезонансне сканування, а також на програмі, що за цими даними обчислює нервові сигнали в мозку, розпізнаючи за ними виконувані людиною рухи.
Попри те, що затримка між жестом людини і повторенням руху маніпулятором складала приблизно 7 секунд, досягнення вражає. Особливо якщо зауважити на те, що точність розпізнавання досягла 85%.
Проект BMІ заснований на дослідженнях доктора Юкіясу Камітані з обчислювальної лабораторії неврології ATR.
Автори експерименту особливо підкреслюють два моменти, що відрізняють їхнє досягнення від подібних ранніх робіт: тут немає електродів, впроваджених у мозок, і навіть просто контактів (якими, наприклад, знімають енцефалограму) та й узагалі - жодна деталь не торкається людини.
І що ще цікавіше, правильне розпізнавання жестів машиною відбувається в реальному часі, з першої спроби і на нетренованому "піддослідному ". Раніше людям доводилося дкладати зусиль, щоб отримати від машини, що зчитує мозкову діяльність однозначно чітку і видиму реакцію на свої думки - потрібний рух кульки на екрані комп"ютера або ще щось подібне.
Автори ж нової роботи відзначають, що їхню програму можна модифікувати для розпізнавання "рухів думки" за аналізом інших мозкових сигналів, що в майбутньому дозволить мініатюризувати технологію, відмовивши від величезного магнітного томографа, повідомляє membrana.ru
Коментарі