Ексклюзиви
середа, 24 грудня 2008 14:51

Як вилікувати нежить у дитини

Як вилікувати нежить у дитини

Насамперед, спробуємо розібратися, чому взагалі у дітей починається нежить. Найчастіше хвороба пов"язана з тривалою прогулянкою на холоді, коли у малечі змерзли або змокли ноги. Нежить найчастіше починається при переохолодженні стоп. Тут розташовані проекційні зони всіх органів, і переохолодження викликає розбалансування тонкої настройки всього організму. Інша причина нежиті - переохолодження слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, насамперед носоглотки. Покричав, поговорив, поспівав на вулиці - як результат маємо мокрий ніс. Холод викликає набряк слизової оболонки, починається посилене виділення слизу. Якщо вчасно не почати лікувати нежить, набряк підніметься вище - в гайморові пазухи, що сполучають носоглотку з середнім вухом.

Як же уникнути нежиті? Перш за все уважно придивіться до дитини, коли вона прийшла з прогулянки. Перевірте, чи не вологі у малюка ноги, чи не змерзли вони. Якщо це трапилося, посадіть малюка в гарячу ванну або влаштуйте гірчичну ванну для ніг. Добре також одягти "гірчичні шкарпетки" на ніч. Перед сном корисно випити гаряче молоко з медом і маслом, в яке можна додати трохи соди. Все це допоможе дитині прокинутися вранці здоровенькою і спокійно дихати носом.

Якщо ж у дитини з'явилася нежить, краще всього її лікувати без ліків. Пояснимо чому. Жоден препарат не лікує нежиті. Вони всього лише знімають набряк слизової оболонки. Деякі ж препарати можна вживати не більше 3-4 днів, тому що наступає звикання до них. Крім того, при передозуванні малюк може отруїтися.

Тому для дітей кращі народні методи лікування. Цибул. дрібно нарізати, пасерувати на сухій чистій сковорідці, щоб вона пустила сік, потім перекласти в чисту тарілку і налити трохи соняшникової олії. Цю суміш настояти годин дванадцять, процідити і закапувати в ніс по 1-2 краплі за один прийом.

Дітям до року краще замість цибульної суміші закопувати в носик буряковий або морквяний сік. Для старших, років з п'яти, годиться такий рецепт: видавити зубок часнику, віджимки разом з соком залити соняшниковою, а ще краще оливковою олією на 6 - 12 годин. Закопувати в ніс по 1-2 краплі. Щипатиме, але потрібно потерпіти.

Закладений носик можна прогріти парафіном. Робиться це так: на водяній бані нагрійте парафін (тільки не на відкритому вогні, а то він вибухне!), потім марлеву серветку скрутіть в 3-4 шари, просочіть її парафіном, покладете в целофан, загорніть в шматочок фланелі. Цю "конструкцію" і потрібно прикласти до носа. Бажано використовувати чистий медичний парафін, але якщо його немає, можна розтопити свічку, вийнявши з неї гніт. Коли парафін застигне, додайте на ганчірочку гарячого розплавленого парафіну і повторіть процедуру. Робіть так протягом 15-20 хвилин на ніч, ніс добре прогріється, і вранці дитина відчуватиме себе значно краще.

Прогріти ніс можна і іншим способом: зварити круто два яйця, загорнути їх в хусточку і прикладати до носа, поки не застигнуть.

Добре діють лужні інгаляції. Налийте в чайник киплячу воду, покладіть в нього 3-4 чайних ложки соди, накрийте волохатим рушником і дайте дитині подихати хвилин десять. Тільки стежте, щоб пара не була дуже гарячою, бо може бути опік слизової оболонки. Добре діють також інгаляції з відварів ромашки, евкаліпта, шавлії, лаврового листа, м'яти.

Можна змастити ніздрі зовні бальзамом "зірочка", це знімає заложеність і полегшує дихання. Профілактикою гаймориту і отиту при нежиті може служити закладання у вуха ватяних тампонів, злегка змочених борним спиртом (змочувати лише кінчик, щоб не обпалити вухо!).

Добре також покрити головку дитини теплою хусткою на ніч. На початку нездужання промивайте ніс великою кількістю солоної води або відваром ромашки з піпетки. Якщо ж дитина велика, можна провести таку процедуру: промийте носові пазухи солоною водою з чайника (чайна ложка на заварювальний чайник з кип'яченою водою). Дитина повинна встати над раковиною, повернувши голову боком так, щоб воду з носика чайника обережно лити у верхню ніздрю. Вода повинна пройти по всіх носових ходах і вилитися з тієї ніздрі, що "дивиться " вниз. Весь цей час дихати відкритим ротом.

Нежить небезпечна не сама по собі, а своїми ускладненнями. Тому уважно стежте за виділеннями з носа і розпитуйте дитину про її відчуття.

Якщо слиз прозорий, то це риніт. Слиз спочатку рідкий, потім густий, але безбарвний. Якщо виділення довго не проходять, стали зеленого кольору, погано пахнуть, то це говорить про те, що, можливо, починається гайморит.

Якщо червоніють очі, постійне чхання - у вашого малюка аденовірусна інфекція.

Якщо при висякуванні з'явився біль під очима і в лобових пазухах - запалення може перейти у внутрішнє вухо. Потрібно показати дитину лікарю.

Medportal.ru

Зараз ви читаєте новину «Як вилікувати нежить у дитини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

6

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути