Заміокулькас зараз знаходиться на пікові популярності. Його ставлять і в квартирах, і в офісах. Рослина має міцні пагони з глянцевим листям. Його ще називають євро-дерево. Виростає заввишки 0,5 м.
Щоб він був пишним та доглянутим, варто його вчасно пересаджувати. У більшому горщику та свіжій землі, рослина легше переживе зиму.
Про це розповідає квітникарка Карина Хомутюк із Бердичева Житомирської області.
"Заміокулькас не любить різкої зміни розміру горщика. Пересаджую в трохи більшу посудину. Доки не наростить коріння, пагони не пускає. Рослину треба часто поливати. Стежити за вологістю ґрунту. Від нестачі води опадає листя, а від перезволоження — жовтіє. Зимою роблю це рідко. Так краще пристосовується до зниження температури. Обприскувати не потрібно. Хіба раз на місяць протерти вологою серветкою", - переконує жінка.
Змішує дві частини землі й одну — піску. На дно горщика кидає дрібні камінці, зверху земляну суміш. Виймає рослину із старого горщика і відрізує загнилі частини коріння. Присипає товченим вугіллям. Садить у свіжий ґрунт. Поливає водою і залишає на два-три дні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як створити вишукані букети для осіннього затишку
Машину для садіння дерев створили в Інституті садівництва у Києві. Її кріплять до трактора, як плуг. Має сидіння для двох людей. Під час руху вони ставлять саджанці в рядок.
За годину троє людей посадять 50 дерев, а наша садильна машина — 700. Цього не повторить жодна бригада.
Машина працює зі швидкістю 2,5 км/год. Для неї потрібні міжряддя шириною 2,5–4 м. Садить дерева на відстані в ряду 0,7–2 м.
Коментарі