Як тільки сходить сніг і весна тішить теплом, на квітниках багатьох садівників починають буяти перші квіти. Але період їх цвітіння досить короткий.
Щоб клумба і надалі мала яскравий вигляд від інших квітів, Gazeta.ua розповість, що посадити на пустирі.
Садівники часто обирають багаторічники. Їх легко пророщувати в тепличних умовах, вони швидко сходять, навіть перебуваючи під товстим шаром землі, злегка прихопленим морозом. У догляді багаторічників дуже невибагливі. Вологи після зими достатньо. Потрібно лише 1-2 рази підгодовувати їх мінеральними препаратами.
Якщо використовувати укриття агроволокном, ці квіти зійдуть і почнуть цвісти набагато раніше. До найбільш поширених видів багаторічників відносяться: тюльпани, нарциси, проліски, конвалії, гіацинти, крокуси, іриси, ерантіс, морозник, примула, барвінок, анемони.
Квіти, які ростуть у березні
Флокс однорічний
Ці квіти варто садити саме у березні. Перші паростки почнуть з'являються вже за 5-8 днів, однак їхній ґрунт можна буде висадити у квітні-травні, коли земля прогріється достатньо. Вони починають квітнути у червні аж до перших заморозків.
Петунія
Ці квіти чудово прикрашають тераси у теплу пору. Проте, чудовий вигляд ці квіти матимуть і в саду. Для цього насіння висівати потрібно поверхнево, а вже за тиждень-два з'являться перші листочки. Після приморозків петунію можна буде пересадити у відкритий ґрунт, де вона буде цвісти до кінця осені.
Вербена
З-поміж інших ця рослина невибаглива. Вона відрізняється яскравими квітами та квітне від весни і до самих заморозків. Насіння вербени можна висівати вже в березні. Перші паростки буде видно вже за 15 днів.
Лаванда
Лаванда своїм ароматом здатна відлякувати мух, комарів, різних шкідників та міль. Її зазвичай висаджують перед вікнами спальні або вітальні. Цвісти лаванда буде до кінця жовтня.
Варіанти квітів, які можна посіяти:
айстра однорічна;
петунія;
однорічні жоржини;
левиний зів;
вербена;
цинія;
дзвіночок
Квіти, які не бояться морозу
У природі є квіти, які здатні проростати навіть за найнесприятливіших умов. Їхня вегетація та цвітіння відбуваються в регіонах з м'якими зимами та коливанням температури від -3°С до +5°С.
Деякі з них можуть цвісти у саду:
морозник,
амариліс,
пієріс,
гамамеліс,
зимовий жасмин,
камелія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Айстрам не страшна буде навіть "чорна ніжка": перевірені лайфхаки від блогерки-городниці
Жимолость. Ця квітка відрізняється жовто-білими квітками з солодким лимонним ароматом. Жимолость цвіте ранньою весною, коли інші рослини ще сплять. Під час холодів жимолость треба берегти, оскільки рослина витримує мороз лише до -15 градусів.
Першими весною варто садити цибулеві квіти. До них належать тюльпани, нарциси, крокуси, проліски тощо. Згодом на їхнє місце потрібно висаджувати нові квіти.
Чорнобривці вважаються найпопулярнішими квітами, які садять на клумбах і цвітуть до пізньої осені.
За посівним календарем висаджувати квіти у відкритий ґрунт потрібно наприкінці першого місяця весни, або на початку квітня. Якщо клімат прохолодний, перенесіть посів на кінець квітня. Або можете висіяти на розсаду, а потім, коли стане тепліше - у грунт.
Коментарі