неділя, 24 листопада 2024 22:30

Які квіти можна сіяти на зиму: найпопулярніші сорти

Які квіти можна сіяти на зиму: найпопулярніші сорти
Існує багато квітів, які можна сіяти восени. Фото: tsn.ua

У листопаді, поки немає сильних морозів, ще можна закінчувати справи у саду. Наприклад, посіяти на зиму квіти, щоб ранньої весни вони вже тішили око.

Посіяне восени на розсаду насіння проростає навесні самостійно, рослини стають міцними й витривалими, стійкими до заморозків, пише Gazeta.ua.

Тому, коли настане весна, залишиться лише розсадити підрослі саджанці. На зиму можна висівати доволі багато квітів - як однорічних, так і багаторічних.

До таких однорічників належать, зокрема, айстри. Їх досить важко виростити через розсаду, адже ці квіти хворіють на "чорну ніжку" й не завжди добре приживаються. Однак, при сівбі під зиму таких проблем не виникає. Розсада проростає міцною, зеленою та стійкою.

Сіяти на зиму можна також волошки. Вони бувають різних відтінків, невибагливі у догляді. Можна також посіяти левкой. Це однорічник, який чудово прикрасить сад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими рослинами прикрасити сад в листопаді: 10 багаторічників для пізньої осені

Під зиму сіють амарант. Він виростає високим і може використовуватися як жива огорожа. А також аліссум, який є чудовим варіантом для самосіву і має різноманітні відтінки.

Часто восени сіють матіолу, яка розкривається вночі. Її вирощують не лише в садах, але й на балконах. Окрім того, під зиму можна сіяти льон, календулу й турецьку гвоздику, яка належить до дворічників.

Добре приживаються при сівбі восени маргаритки та віоли. Віоли, або братки досить вимогливі до умов вирощування. Але при посіві під зиму вони чудово ростуть і зацвітають уже восени або наступного року.

Із багаторічників під зиму досвідчені садівники рекомендують сіяти рослини, які потребують стратифікації. Це, наприклад, аквілегія, дельфініум, примула, лаванда та інші. Можна сіяти і аліссум скельний. Він добре росте вздовж бордюрів або на альпійських гірках.

Підготовка до сівби на зиму включає кілька етапів. Насамперед, потрібно підготувати ділянку. Для цього слід розпушити ґрунт, прибрати бур'яни і зробити лунки. Лунки можна утрамбувати, щоб зручно було висівати насіння. Слід також позначити місця посіву камінцями, щоб не забути, де саме знаходяться лунки. Їх варто залишити до настання стійких заморозків. Сіяти раніше не потрібно, адже насіння може набухнути і прорости через раптове потепління.

Слід також підготувати землю для засипання насіння. Вона має бути пухкою й теплою. Можна використати чорнозем або перегній. Зберігати таку землю потрібно в теплому місці, щоб при сівбі вона була придатною для використання.

Коли ґрунт замерзне, можна висівати насіння у лунки, засипати його підготовленою землею і чекати сходів навесні.

Квіти зазвичай починають сходити у другій половині квітня, а до середини травня рослини вже готові до пересадки.

Восени зазвичай висаджують різноманітні дерева та кущі. Вважають, що саме в цей період вони найміцніші та добре приживаються.

Однак, є низка дерев, які досвідчені садівники не радять висаджувати восени. У цьому переліку є сім звичних для українських садів дерев.

Зараз ви читаєте новину «Які квіти можна сіяти на зиму: найпопулярніші сорти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

22.01.2010 13:57:53Андрей195.39.211.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Ситуация с Тигипко не нова. Торгуется лицемер, как подороже продаться.Он дважды был первым вице-премьером с Лазаренко и Тимошенко воровал за счет газовых махинаций. Не зря его деньги в той же офшорной кампании на Кипре, как и у Тимошенко.Но даже не это-главное. Сейчас в Одессе и его родном Днепре его финансово поддержал чистый криминалитет. В Одессе-ксенофоб-фашист Игорь Марков, известный криминальный авторитет ?Марадона , а в Днепре- Загид Краснов - дагестанский криминальный талант. Скажи мне - кто твой друг, и я скажу - кто ты
22.01.2010 13:09:44Володимир193.34.62.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Ех, народ, народ... Де ж ви в першому турі були? Тігіпко таки найкраща кандидатура. Те що чоловік має гроші, то його справа. Заробив не так, скажімо, як власник Межигір"я. А тепер до чого дійшло? Тупа й обмежена особа буде нами керувати? Це ще пів біди. А найстрашніше те, що його команда потратила на вибори мільярди. От і після виборів вони поведуться, як монголо-татари, бо ж треба буде ті грошу відібрати. То за цього недоумка будуть голосувати тільки ті, кому Україна по барабану - "московська грязь", як писав Шевченко.
22.01.2010 12:35:19володимир93.180.223.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
ОТ якби Тигипко отдав свои голоса за Януковича-я б зрадив би...ото мужик!
22.01.2010 12:33:12олена93.180.223.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
от якби тимошенко в 2 туре поддержала януковича-от би я рада була.........
22.01.2010 12:31:11с ын козачий93.180.223.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
не я буду -не быть Юле президентом!!Это я вам говорю-сын козачий из киева.....
22.01.2010 11:37:17сын козачий94.27.76.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Легче всего ставить палки в колеса.Так хотят все, так званые кандидаты, в т. ч. Тигипко.Я думаю идеала-мессию мы не дождемся,а если взятся вместе и помочь,подсказать тому кто станет прзидентом, страна быстрее выберется из кризиса.А президент - Юля.У Януковича и так высокая должность для его интелекта....
22.01.2010 11:06:23Циля Владимировна Капительман-щира украинка))94.179.212.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Тигипко просто скромничает ,с тиМОШЕННИЦЕЙ он ни при каком раскладе и рядом не станет.)))
22.01.2010 10:59:52Олена193.110.17.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
от якбы Тигіпко підтримав Тимошенко вийшла б гарна команда. він сильний економіст і досить розумна людинавін ніколи не буде двічі робити такі помилки. знає прекрасно, що Янукович це просто маріонетка в руках массонської мафії з ним ніколи не домовитися.
22.01.2010 10:42:46Земляк82.209.235.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
?1.Вы сильно не обольщайтесь на счет вора в законе Тигипка.Он просто отмывает таким образом не учтенное бабло.И выборы в презы как раз тот шанс.Ведь за ним ни какой команды,Выскочка.А часть народа и увероваловала в этакого популистко-демократического мессию.Ведь он сам испугался(думаю дай попробую чем народ не шутит),ведь управлять лопатой гребя себе бабло в карман,это не государством и экономикой управлять.Вот потому и ответ от лукавого,ни скем не договариваюсь,под прекытием тово же одураченного электората. В настоящее время он даже на пост премьера не готов.Мозгов не хватает,просто министриком куда не шло.Как пример Тимошенко тоже сиганула не в те сани.А народ вед по большому счету не думает,а так,очень любит слушать пустые пестни. .Ведь ни кому не вдомек какое прошлое у этого горе _выдвеженца.Так что не надо спешит с выводами.Его место пока (в раскладе) или ящик или третьтя полка,но и то как повезет.И я думаю что народ сам поймет что это ошибка,не то заглотнул.И часть будет голосовать за Януковича.
22.01.2010 10:23:22Володимир92.112.74.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти
Навіщо Тигібку чужі проблеми. Виходець з комсомолу в банкіри. Йому треба свій кусочок України і там побудувати свій комунізмік, і на цьому будувать подальшу карєру можновладця.
Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути