Тернопіль – місто на заході України. У ньому панує тиша і спокій, тому саме його часто обирають для відпочинку. А з початку повномасштабної війни в Україні у місто евакуювалися багато українців. Тернопіль заснований майже 500 років тому, тож у ньому вдосталь архітектурних памʼяток і місць, які варто відвідати.
Що можна подивитися у Тернополі – розповідає Gazeta.ua.
Тернопільський став
Тернопільське озеро або Тернопільський став – це рукотворне водосховище. Водойма – ровесник самого міста, збудованого в XVI ст.
Став площею 300 га створили на місці боліт у руслі річки Серет. Озеро не раз було зруйноване, але його знову відновлювали. Найбільших руйнувань воно зазнало під час Другої світової війни.
В 1950-х була проведена масштабна реконструкція греблі, і рівень води в озері значно зріс. Сьогодні Тернопільський став є головною прикрасою міста. Його оточують багато парків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Тернополі музей влаштовує екскурсії в Середньовіччя
Театральний майдан
Театральний майдан – головна площа Тернополя. Він із бульваром Тараса Шевченка композиційно утворює сучасне середмістя.
Це одне з улюблених місць відпочинку тернополян. Тут проходять мітинги, відбуваються мистецькі та політичні заходи. Саме на цьому майдані встановлюють новорічну ялинку.
Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці
Архикатедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці – католицький храм у місті Тернопіль. Він побудований в стилі бароко і є одним із символів міста.
Собор присвячений Непорочному зачаттю Діви Марії. Будівництво домініканського храму в архітектора Августа Мошинського замовив гетьман Юзеф Потоцький 1749 року.
1820-го він був переданий єзуїтам. В частині будівлі вони відкрили гімназію.
Під час Другої світової війни храм був зруйнований. Його реставрували 1957 року і розмістили в ньому картинну галерею. 1989-го будівля перейшла в руки Української греко-католицької церкви і отримала статус собору.
Тернопільський замок
На вул. Замковій вздовж набережної можна побачити старовинний Тернопільський замок. Він побудований 1548 року. До нашого часу зберігся тільки внутрішній палац.
Тернопільський замок був зведений коронним гетьманом Яном Тарновським для захисту земель від татарських набігів. Від міста замок був відгороджений глибоким ровом, перейти який можна було тільки по підйомному мосту. З півдня замок був захищений озером, яке утворилося після спорудження дамби.
Церква Різдва Христового
Одна із найдавніших культових споруд Тернополя – церква Різдва Христового. Вона розташована в центрі міста на вул. Руській.
Перша згадка про церкву, розташовану на цьому місці, була в королівській грамоті, датованій 1566 роком. 1602-го дерев'яна споруда була замінена кам'яною.
Гроші на будівництво храму збирали парафіяни, серед них були і князі Острозькі. В будівництві брав участь відомий майстер Леонтій.
В XVIII ст. храм прихистив дві християнські церкви: греко-католицьку та православну. 1770-го будівля повністю перейшла в розпорядження греко-католицької церкви.
Вулиця Валова
Вулиця Валова – одна з найстаріших вулиць міста. На ній розташовано багато старовинних будинків. Зараз її зробили пішохідною.
Це улюблене місце тернопільських художників та митців. 2012 року вулицю відремонтували: відреставрували фасади будинків, по-новому поклали старовинну бруківку.
У Тернополі змінили назви 13 вулиць, що мали рociйське або рaдянcьке пoходжeння. Також перейменували один із парків.
Коментарі