У ньому брали участь близько тисячі чоловік.
"Я прийшов сюди, щоб показати свою позицію на підтримку єдності України. Я сам росіянин, але мої діти навчаються в українській школі. Мені здається, що у них зараз крадуть батьківщину. Я підприємець і всі мої бізнес-партнери живуть в Україні. Я навіть не знаю як я буду жити, якщо Крим від'єднається від України" - сказав 38-річний Олексій, учасник мітингу.
У мітингу також взяли участь кримські татари.
Абдураман Егіз, представник Меджлісу кримськотатарського народу, виступив зі сцени двома мовами - кримськотатарською та українською.
Кримскотатарський народ усіляко підтримує єдність України і хоче, щоб Крим залишився частиною України.
Також він попросив не піддаватися на провокації і не проявляти агресії.
"Ми відзначаємо 200-річчя з дня народження Шевченка, але на жаль, його боротьба ще не закінчена. Нашим народам зараз загрожує небезпека, перед якою ми повинні об'єднатися. Ми висловлюємо протест проти вторгнення у внутрішні справи України і засуджуємо дії російських військових, які можуть призвести до військового протистояння. Ми проти рефендуму. Також ми засуджуємо тиск на журналістів і припинення трансляції українських каналів в Криму".
Також він додав, що ситуація з викраденими активістами під контролем міжнародного співтовариства, журналістів і Меджлісу кримськотатарського народу і вже в найближчі години викрадені активісти будуть знайдені.
Його виступ було сприйнято криками "Слава Україні", "Фашизм і банду геть!"
На мітингу також виступила вчителька російської мови з Феодосії, яка з міркувань власної безпеки не назвала своє прізвище.
"Я хочу попросити вибачення за те, що відбувається в Криму. Путін ввів сюди війська для того, щоб захистити мене. Як ви розумієте, я росіянка і 30 років прожила в Росії, але Путін не запитав мене, чи потрібно мене захищати. Я впевнена, що йому взагалі не потрібні російські люди. Він хоче просто маленьку звитяжну війну. Я не знаю українську мову, але після цих подій в подяку українському народу я його вивчу. Я хочу звернутися до Путіна - не потрібно витрачати гроші на війну в Україні. Нехай він поїде в регіони Росії і що відбувається там. Там, де дороги такі як після війни, а люди будуть працювати за 5 тисяч рублів. Бо іншої роботи немає".
Під час мітингу учасники кілька разів виконували гімн України тримаючись за руки, на них були одягнені жовто-блакитні стрічечки, тримали прапори України і кримськотатарські прапори, плакати з антивоєнної тематикою і з гаслами на підтримку єдності України.
Також учасники запустили в повітря більше 50 жовто-блакитних кульок.
На мітингу була прийнята резолюція , яку вчора складали затримані сьогодні активісти Андрій Щека і Анатолій Коваль.
У резолюції йдеться про те, що населення Криму різко засуджує втручання Росії і вимагає негайно вивести війська, засуджує тиск на ЗМІ, просить в української влади визнати незаконним референдум, розпустити ВР Криму, прийняти рішення, які б забезпечили права всіх нацменшин у Криму на законодавчому рівні, забезпечити розвиток кримськотатарського народу, а також звернулися до міжнародних організацій ООН і ОБСЄ з проханням про сприяння мирного врегулювання конфлікту в Криму.
На мітингу також виступили представники товариства письменників у Криму.
Син вкраденого Анатолія Ковальова закликав усіх учасників мітингу у вівторок вийти на це ж місце і підтримати його батька. Він також сказав, якщо до того часу він не буде серед нас, вони будуть змушені вдатися до більш радикальних заходів.
Коментарі