У шкільних їдальнях Вінниці встановлюють мармітні лінії – прилавки з їжею. На них учні самі вибирають собі страви. За півроку тестової роботи лінії в одній школі, керівництво підмітило, що діти стали краще їсти і не бігають у магазини.
"Спочатку було визначено дві школи — №4 та №6. У четвертій школі провели анкетування з батьками, семінари з дієтологом. Для дітей обрали бургер-меню. У школі №6 зробили по-іншому. Придбали мармітну лінію, щоб школярі самостійно брали собі теплі страви на вибір. Дітям пропонують не одне меню в день, а чотири-шість. Вони перестали бігати за фаст-фудом, стали краще їсти в їдальнях і доїдати страви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школярка зібрала на березі річки 50 мішків сміття
Це сподобалося і дітям та батькам. Тому за літо мармітні лінії встановили ще у школах №16, 23, 31 і 27. Меню батьки складають разом з директорами шкіл. Продукти для них раз на рік затверджує санстанція, - розповіла директор департаменту освіти Вінницької міськради Оксана Яценко, пише "20 хвилин".
Витрати на харчування учнів початкових класів відшкодовує міська влада і батьки. Діє проект "П'ять плюс п'ять" - п'ять гривень за порцію беруть з бюджету, а ще п'ять — доплачують батьки.
Шкільна програма надто перевантажена для дітей. Це стосується як першокласників, так і випускників школи. У цьому переконаний директор ліцею №7 Вінниці Олександр Сухомовський.
"Потрібно, щоб закінчили "ґвалтувати" це все. Скільки себе пам'ятаю - учнем, вчителем, заступником директора, директором - постійно якісь реформи. Коли, в кінці кінців, можна зупинитися?! Щоб все йшло нормальним шляхом, тому що в нас прекрасна та сучасна освіта. Весь світ у нас навчається, а ми намагаємося щось там переробляти. На превеликий жаль, діти, починаючи з початкової школи і до одинадцятого класу, надто перевантажені", - зауважив Олександр Сухомовський.
Коментарі