Посадкою черешень, груш та горіхів займаються лісівники на Вінниччині. Їх деревина цінується на рівні з дубом. Черешня достигає у 50 років, горіх і груша – 80, дуб – у 100. Садять поруч і почергово вирубують.
"По технології заготівлі, ми вилучаємо черешню і звільняємо простір для дуба. Збільшується кількість сонця і далі дерево набирає об'єми. До 50 років він росте у висоту і притінення по боках йому навіть корисне. Підібрали супутні породи, які добре виконують це завдання – черешня, груша, горіх. Садимо їх рядами поруч із дубом. Ми експериментуємо, але дуже продумано і обережно. Маємо невдалі приклади залісення ялиною у минулому. Це завезена до нас культура. Тепер, коли клімат потеплішав і рівень ґрунтових вод упав – вона масово висихає. Груша, черешня і горіх – місцеві породи. Але їх масово ніколи не садили, а лише поодиноко, - розповів начальник Вінницького обласного управління лісового і мисливського господарства Анатолій Бондар.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про вирубку лісів можна дізнатись через інтернет
Лісівник наголошує, що зараз суттєво зменшилась відстань між рядами дерев.
"Колись садили через 8-12 метрів зараз зменшили цю відстань до 3-4 метрів. Тоді на гектар було 2 тисячі дерев цінної породи. Зараз – 6 тисяч. З них вибираємо гірші дерева і вирубуємо, найкращі – залишаємо", - каже Бондар.
Плоди з груш, черешень і горіхів будуть приманювати тварин і птахів. Це сприятиме збільшенню їх популяцій в лісі.
Нагадаємо, взяли під варту одного з організаторів нелегальної вирубки дерев. Чоловік має можливість внести заставу упродовж 60 днів. Необхідна сума - 4,5 млн грн.
Коментарі