Середа, 16 січня 2019 16:56

Українець випалює людські портрети на дереві принтером
10

Олександр Михайленко із села Леськи Черкаської області випалює картини і портрети на дерев'яній поверхні. Створює їх на спеціальному пристрої - піропринтері.

"У мене була пристрасть - фотографія. У власній лабораторії бовтався у розчинах, щоб зробити світлини. Потім з'явилися різноманітні принтери. Принцип такий самий, та ж фотографія - тільки на дереві. Захоплює момент народження малюнку. Для багатьох людей це дивне і незвичне захоплення, а для мене - це ще один шлях самовираження", - говорить Олександр.

Автор: Наталія Печиборщ
  Випалювання на піропринтері - захоплення не з дешевих. Та майстер називає це заняттям для душі
Випалювання на піропринтері - захоплення не з дешевих. Та майстер називає це заняттям для душі

Прилад придбав 2016-го. Відкладав на нього гроші півроку. Кілька разів хотів віддати майстру кошти заздалегідь, але той відмовився. За ту ж суму міг купити дружині гарну шубу.

"Пригледів апарат кілька років тому на сайті оголошень. Робить чоловік із Дніпропетровської області. Хлопець із Казахстану написав програму. У ній задається розташування точок координат Х та У. Починається випалювання ніхромовою ниткою. Загорівся ідеєю. Його вважають першопочатківцем, бо він придумав цей станок. До нього так картини випалювали хіба вручну".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жовта свиня і козак у вишиванці: дендропарк вражає сніговими скульптурами

Автор: Наталія Печиборщ
  Олександр Михайленко випалює картини і портрети на дереві. Робить це з допомогою піропринтера
Олександр Михайленко випалює картини і портрети на дереві. Робить це з допомогою піропринтера

У Черкасах немає якісної фанери для таких робіт. Майстер замовляв її із Одеси, Києва і Росії. Купував розрізані полотна потрібного розміру, та на фабриці часто розрізають криво. Тепер замовляє великі листи, які вирізає самостійно.

"Працюю над замовлення близько доби. Принтер випалює полотно від кількох до 17 годин. Готове має солодкуватий запах паленого дерева. Без нагляду його ніколи не лишаю. Найбільшу роботу, яку доводилося робити, - панно 40х90 сантиметрів. Люди у нас – максималісти. Якось чоловік попросив зробити йому портрет. На питання про розмір, розвів руками в ширину: "Хочу великий". Я йому приніс лист 150 на 250 сантиметрів. Питаю, чи достатньо великий. А він злякався, каже: "Та ні, це вже занадто". Врешті, портрет зробили 30 на 40 сантиметрів", - каже він.

Повне інтерв'ю з Олександром Михайленком читайте у журналі "Країна" від 17 січня

Побачив прилад на сайті оголошень. Захопився й почав відкладати гроші. На ту суму міг купити жінці гарну шубу
Фото: Наталія Печиборщ
Випалювання на піропринтері - захоплення не з дешевих. Та майстер називає це заняттям для душі
За кілька років, Олександр Михайленко роздарував власні роботи всім друзям, знайомим і колегам. Вчиться на помилка і вдосконалює техніку
Піропринтер створює картину від кількох до 17 годин, в залежності від деталізації
Готова робота має солодкуватий аромат паленого дерева

Японська художниця Масайо Фукуда 25 років вирізає з тонкого паперу неймовірні мереживні картини. Найкращою роботою вважають зображення восьминога.

Жінка вирізала його 2 місяці з одного аркуша білого паперу А2. Він настільки деталізований, що нагадує малюнок кульковою ручкою.

Зараз ви читаєте новину «Українець випалює людські портрети на дереві принтером». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1470
Голосування Що Вас найбільше дратує у Черкасах?
  • ями на дорогах
  • бродячі собаки
  • мало громадських туалетів
  • хамство в громадському транспорті
  • черги до лікаря
  • калюжі після злив
  • свій варіант в коментарях
Переглянути
Погода