Ексклюзиви
Четвер, 30 серпня 2018 04:26

У всіх школах відмовились від хлору і встановили унікальну 9-ступеневу очистку води

Вперше в Україні у школах встановлюють інноваційну систему 9-ступеневої очистки води. Її облаштують у всіх вінницьких 36 школах до 1 вересня.

Автор: vmr.gov.ua
  У всіх вінницьких школах встановили 9-ступеневу очистку води
У всіх вінницьких школах встановили 9-ступеневу очистку води

"На цій очищеній воді в їдальнях будуть готувати їжу та напої для для школярів. Також у загальних доступних місцях встановлять бювети біля фільтра. Діти зможуть набрати собі водички чи в стакан чи у пляшечку", - говорить Gazeta.ua керівник департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.

Автор: vmr.gov.ua
  У всіх вінницьких школах встановили 9-ступеневу очистку води
У всіх вінницьких школах встановили 9-ступеневу очистку води

Унікальні системи очистки води обійшлися у 2,3 млн грн.

"Це виправдана інвестиція. Вода якісна. Навіть набагато краща, ніж бутильована. Тому вирішили у всіх школах до першого вересня встановити такі системи очистки. Головне, що є бактеріологічна очистка через ультрафіолет. Система проста в користуванні і в сервісному обслуговувані", - говорить міський голова 50-річний Сергій Моргунов.

Поки що встановили лише 21 школі такі системи очистки. Ще 15 завезуть і встигнуть встановити до 1 вересня.

"Це перший приклад в Україні, де діти будуть пити чисту і поживну воду. Система очищення забирає з води абсолютно усі шкідливі домішки, збагачує її мінералами, які корисні для організму дітей. Очищена вода сприяє зниженню рівня захворюваності у дітей на ацетон, вірусні інфекції, захворювання суглобів, - каже інженер компанії "Аквасет" Олександр Омельчук.

Проект розрахований на 2 роки. В наступному році такі системи очистки води встановлять в усіх дитячих садках. Їх 53 у місті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школи почнуть навчання без підручників

Сьогодні у 98% шкіл та садочків України використовують хлоровану воду. Це найдешевший спосіб знезараження.

Але хлор є шкідливим. За даними науковців, така вода накопичує в організмі канцерогени. Якщо таку воду пити щодня, організм починає передчасно старіти. Якщо таку воду пити щодня, організм починає передчасно старіти. Хлор навантажує внутрішні органи. Понад 60% дітей шкільного віку страждають від зневоднення через те, що випивають недостатньо води протягом дня. Належний водний режим сприяє не лише правильній терморегуляції, а й підтримці фізичних, розумових функцій, покращує пам'ять та увагу.

У школі села Гущинці Калинівського району, що на Вінниччині створили нову систему опалення.

Таке електричне опалення єдине в області, яке встановили у школі.

Встановлений 3-зонний облік електроенергії. Увімкнуть електрокотли на початку опалювального сезону.

Зараз ви читаєте новину «У всіх школах відмовились від хлору і встановили унікальну 9-ступеневу очистку води». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода