середа, 31 травня 2023 12:23

Надійний тил і гуманітарний хаб: Дмитро Лунін розповів про роль Полтавщини в обороні держави

Надійний тил і гуманітарний хаб: Дмитро Лунін розповів про роль Полтавщини в обороні держави
Дмитро Лунін відзвітував за 2022 рік на сесії Полтавської облради. Фото: Полтавська ОВА

У повномасштабній війні Полтавщина стала надійним тилом для фронтових областей. Прийняла десятки тисяч переселенців, відправляла на звільнені території десятки тонн гуманітарної допомоги, техніки й укріпляла свою обороноздатність.

Про це у вівторок, 30 травня, заявив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін під час свого звіту за 2022 рік на сесії Полтавської облради.

За його словами, торік на потреби Сил оборони з обласного бюджету і бюджетів громад спрямували пів мільярда гривень, на таку ж суму надав допомогу й бізнес Полтавщини. За ці гроші зводили фортифікаційні споруди й закуповували авто, засоби зв'язку, бронежилети, тепловізори, одяг для силовиків і військових.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порятунок для онкохворих: на Полтавщині запускають новий лінійний прискорювач

"Полтавщина перетворилася на фортецю. Сформовано кілька ліній ешелонованої оборони, зведено десятки кілометрів траншей і протитанкових ровів, кілька сотень ВОПів, бліндажів та капонірів", – зазначив Лунін.

Він додав, що Полтавщина прийняла 200 тис. переселенців і забезпечила їм базові потреби.

"Ми зробили все, щоб наш дім став їхнім домом: евакуйовували людей із зони бойових дій, виділили десятки мільйонів гривень на ремонти приміщень і безкоштовне харчування, роздавали продуктові набори. Полтавщина першою в Україні розробила обласну програму підтримки ВПО. А вже незабаром відкриємо в Полтаві перше модульне містечко", – говорить Лунін.

Загалом, за словами начальника ОВА, область розподілила майже 6,5 тис. т гуманітарної допомоги, яку видавали переселенцям, постачали на Харківщину, Сумщину, до Херсонської та Миколаївської областей, а також Запоріжжя.

Дмитро Лунін зазначає, що незважаючи на воєнний стан, медицина залишалася пріоритетом області.

"Можемо похвалитися новим потужним обладнанням – новий МРТ, рентген-апарат, 3D УЗД-апарат. А вже цього року в області запрацює перший лінійний прискорювач разом із КТ для лікування раку. Унікальність такого лінійного прискорювача в тому, що він опромінює будь-яку локалізацію пухлини, не вражаючи здорові тканини", - зазначив він.

Попри війну на Полтавщині торік ремонтували місцеві дороги, додає начальник ОВА. Громади виділили 320 млн грн зі своїх бюджетів. А цьогоріч планують капітально оновити 26 км автошляхів.

Лунін окремо звертає увагу на забезпечення Кременчука теплом після руйнації місцевої ТЕЦ.

"Найбільше від обстрілів постраждала Кременчуцька громада – зруйновано Кременчуцьку ТЕЦ, нафтопереробний завод та інші інфраструктурні об'єкти. Завдяки плідній співпраці держави, області й міста вдалося пройти опалювальний сезон та напрацювати рішення, які дадуть змогу забезпечити резервне джерело опалення для жителів Кременчука й надалі", - зазначив Лунін.

Раніше Дмитро Лунін повідомляв, що на Полтавщині відкрили перший Центр реабілітаційної медицини. Там "ставлять на ноги" найважчих пацієнтів після поранень на війні чи, наприклад, після травм в аваріях. Ключове обладнання – це роботизований комплекс із Південної Кореї, який навчає пацієнта заново ходити.

Також нещодавно на Полтавщині вперше виконали трансплантацію серця.

Зараз ви читаєте новину «Надійний тил і гуманітарний хаб: Дмитро Лунін розповів про роль Полтавщини в обороні держави». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути