Передмістя Одеси відрізняється від обласного центру своїм особливим колоритом. Тут абсолютно інше життя.





Відчувається особлива атмосфера, навіть деякий шарм є, пише Думская.
Найкраще відчути як живе передмістя Одеси — це побувати на залізничних вокзалах та проїхатись міськими електричками. Коли автодороги сковують пробки, міські і швидкі електропоїзди - відмінна альтернатива "традиційному" громадському транспорту, якими набагато скоріше можна доїхати до потрібного місця.
На самій півночі Одеси знаходиться залізнична станція "Одеса-Східна". Остання одеська станція, далі починаються передмістя і провінція.
Поруч зі станцією - автомобільне кільце з кінцевою зупинкою маршрутки №250. Виходить своєрідний хаб. Якщо ви, скажімо, живете в Крижанівці, то алгоритм простий. Стрибаєте в автобус (вони ходять досить часто), під'їжджаєте на Жоліо-Кюрі і пересідаєте на електричку. І на ній з вітерцем - в центр. А можна і без маршрутки. Пішки гуляти по селищу навіть приємніше.
Щоб потрапити на перон станції в сторону "великий" Одеси, треба минути невеликий базарчик і пройти над шляхами по пішохідному мосту.
На жаль, "одеський" перон абсолютно відкритий, тут немає навіть невеликих навісів, тому свіжий вітерець і дощик змушує пасажирів щулитися і надягати капюшони.
На іншій стороні перону, куди прибуває поїзд, що йде за межі Одеси, є не тільки укриття, але навіть невеликий продуктовий намет, де можна купити в дорогу їстівного. Але щоб дістатися туди, треба дійти до моста, піднятися наверх і перейти по шляху.
Ще більше негативних емоцій викликає антисанітарія, що панує на станції і біля неї.
Калюжі і канави заповнені сміттям, пляшками та іншими залишками життєдіяльності. І ніхто це не прибирає.
Поїздка з "Східної" на "Одесу-Головну" коштує не більше 10 грн. Та квиткової каси в поле зору не побачили. То ж проїхалися "зайцем".
Місцеві кажуть, у будні дні перша електричка з області, яка приходить в 6:14, з'являється тут вже повною. На "Східній" вона трамбується, що називається, битком.
Правда, на "Слобідський", "Заставі-2" і "Одесі - Поїзний" в вагонах стає набагато вільніше - багато виходять поруч з місцем роботи і добираються далі пішки або на маршрутках.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Половина Одеси залишилася без води
В Одесі перехожі помітили левеня, яке спокійно гуляло по Французькому бульвару. Хижак був на вулиці сам, без господарів.
Левеня було помітно розгублене, але не лякалося людей, що стояли поблизу.
Коментарі