Ексклюзиви
Понеділок, 12 квітня 2021 18:47

Фотограф рік знімав старий храм і зафіксував рідкісне явище - вражаючі фото
13

Фотограф з міста Карлівка Полтавської області рік фотографував стару сільську церкву. На одній зі світлин автору вдалося зафіксувати рідкісне явище - комету Neowise.

Напівзруйнована Благовіщенська церква розташована біля села Федорівка Карлівського району на Полтавщині. Хрестоподібна і симетрична, споруда ще зберегла залишки колишньої величі. Розташована посеред поля на краю пагорба, оточена деревами у вигляді півмісяця, будівля виявилася чудовим об'єктом для фотографування.

Руїни Благовіщенської церкви в селі Федорівка на Полтавщині
Фото: Богдан Пойда
Руїни Благовіщенської церкви в селі Федорівка на Полтавщині
Руїни Благовіщенської церкви в селі Федорівка на Полтавщині
Липень 2020 року. Праворуч над церквою видно хвіст комети Neowise
Руїни Благовіщенської церкви в селі Федорівка на Полтавщині

Карлівський фотограф Богдан Пойда робить красиві фотографії рідного краю з висоти пташиного польоту. Не стала виключенням і мальовнича Федорівка. Окрім іншого, чоловік намагається привернути увагу до старовинної церкви, яку декілька разів планували реставрувати, але роботи так і не почалися.

"Єдина пам'ятка в нашому районі. А такого масштабу і краси - мабуть, і в усій області", - розповів Gazeta.ua фотохудожник.

Фотографував церкву протягом року - засніжену, з молодою травою, з пожовклими деревами; на світанку і на заході сонця, а також під зоряним небом. На одному з торішніх літніх знімків над зруйнованим дахом яскраво світиться комета Neowise.

"Хотів, щоб на одному кадрі була комета, яка наступного разу пролітатиме над Землею за 6800 років, і ця церква, яка скоро розвалиться з таким ставленням. Навряд чи її вже хтось відновлюватиме. Таким чином поєднав на одному зображенні 2 речі, які ми вже ніколи не побачимо", - каже Богдан.

Автор: Богдан Пойда
  Липень 2020 року. Праворуч над церквою видно хвіст комети Neowise
Липень 2020 року. Праворуч над церквою видно хвіст комети Neowise

По суті, фото з церквою та кометою - автопортрет. Фотограф розповів, що на локацію приїхав уночі. Фотоапарат поставив у єдиній можливій точці, звідки видно було споруду та небесне тіло одним кадром - на краю сільського кладовища. Встановивши уповільнення на максимальні 10 с., побіг до церкви з ліхтарем у руках. Підсвічував ним, щоб було видно руїни храму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карлівчанин зафіксував першу в сезоні грозу - показав відео

Це не єдина світлина на якій вдалося зафіксувати рідкісні природні явища. У попередні роки чоловікові неодноразово вдавалося зняти на фото та відео блискавки. Матеріали, опубліковані в соцмережах, викликають підвищену увагу користувачів.

Благовіщенську церкву фотографу також пощастило зняти в момент спалаху блискавки. На захоплюючому знімку над спорудою світить повний місяць, а у віддаленні за лісистим пагорбом від хмар, ніби друге світило, відбивається спалах зірниці.

Автор: Богдан Пойда
  Руїни Благовіщенської церкви в селі Федорівка на Полтавщині. Повний місяць і спалах блискавки в хмарах
Руїни Благовіщенської церкви в селі Федорівка на Полтавщині. Повний місяць і спалах блискавки в хмарах

Днями Богдан опублікував у соцмережах нові чарівні світлини Благовіщенської церкви, оповитої прозорим рожевим ранковим туманом.

Церква на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці у селі Федорівка на Полтавщині збудована майже 200 років тому коштом Марії Розумовської, дружини Льва Кириловича Розумовського - сина гетьмана України.

Будівництво церкви завершили 1828 року. Спочатку вона була симетрична, хрестоподібна в плані. За пів століття по тому, 1878-го, з західного боку поряд із храмом добудували двоярусну дзвіницю, з'єднавши простір між нею та церквою невеликим переходом.

До 1902 року при церкві діяла бібліотека, у парафії – 2 училища, церковнопарафіяльна однокласна школа, церковнопарафіяльне попечительство.

У 1930-х радянська влада припинила діяльність церкві. Відновлену в часи німецької окупації парафію остаточно ліквідували 1962-го.

Певний час у будівлі зберігали збіжжя, а з 1976 року - мінеральні добрива. Зараз споруда має статус Пам'ятки архітектури національного значення. Перебуває в аварійному стані.

Зараз ви читаєте новину «Фотограф рік знімав старий храм і зафіксував рідкісне явище - вражаючі фото». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 755
Голосування Який результат покаже збірна України з футболу на Євро-2020/21?
  • 1) не вийде з групи
  • 2) дійде до 1/8 фіналу
  • 3) дійде до 1/4 фіналу
  • 4) дійде до 1/2 фіналу
  • 5) дійде до фіналу
  • 6) виграє турнір
Переглянути