На Тернопільщині майже знищили унікальну геологічну пам'ятку - Останці Сарматського моря. Їй понад 5 млн років.
Це сталося через видобуток вапняку, повідомила Українська природоохоронна група у Facebook.
"Ідеться про фрагмент стіни кар'єру заввишки до 20 метрів. Стінка складена зі щільних вапняків міоценового періоду (понад п'ятимільйонна давнина) із залишками водоростей, молюсків, моховинок і коралів", — написали в повідомленні.
Ділянку, де розташована геологічна пам'ятка природи, яка має з 1983 року природоохоронний статус, віддали в оренду ТОВ "Тернопільський кар'єр", кажуть екологи.
"Зараз пам'ятник повністю знищили. На його місці триває розробка породи", — зазначили активісти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли кинджал, який належав представнику зниклої цивілізації
Останці Сарматського моря розташовувалися в околицях села Галущинці. Це бар'єрний риф із залишками давніх організмів. Під час формування Карпат уся навколишня територія піднялася. У результаті рівень води моря зменшився, а колишній підводний риф опинився на поверхні.
У Дніпропетровській області чорні археологи почали копати на об'єктах "Великого будівництва". Люди з металошукачами прийшли на будівництво траси Н-31 "Дніпро-Решетилівка". Археолог Дмитро Тесленко повідомив: під час дослідження давніх поселень на будівництві траси знахідок з металу майже немає. Науковці знайшли ями, які викопали чорні археологи.
Коментарі