У Полтаві на території школи-інтернату №2 знайшли купу дитячих речей у сміттєвих баках. Напередодні до дитячого будинку приїздили активісти, які влаштували для вихованців розваги та пригостили солодощами з нагоди дня Святого Миколая. Привезли й багато пакунків з одягом для дітей.
"Перед поїздкою ми поцікавились у директорки інтернату, що привезти дітям. Вона сказала, що будуть раді всьому, потрібні підгузки і навіть цукор. Оcкільки мене читають багато людей в Інстаграмі, речі збирали пів-Полтави. Приносили і нові, і вживані, проте всі в порядку, чисті та випрасувані. При нас педагоги пообіцяли, що розберуть та віддадуть дітям. А після свята вихованці написали нам в соцмережі з проханням повернути обіцяні подарунки", - сказала 28-річна Анна Корнієнко, одна з активістів.
Адміністрація інтернату запевняє, що не знає, чому речі опинилася на смітнику. І яким чином благодійники вночі потрапили на закриту територію закладу, аби подивитися на вміст баків - теж не розуміє. Директорка дитбудинку Алевтина Ключинська заявила, що активісти влаштували провокацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка розповіла, чому в Ізраїлі дітей віддають в інтернати
"Чув, що такі випадки — не рідкість. Полтавський інтернат забезпечений від А до Я. Активісти привезли дуже багато речей. Не думаю, що їх сильно сортували, бо збирали поспіхом. А в дитбудинку відкрили першим пакет з "б/ушкою", то все скопом і викинули. Спрацював людський фактор. Тепер роздмухали конфлікт, бо активісти не звикли до такої реакції. Але в результаті найбільше постраждають діти — бо одні не будуть вірити, а інші — не пускатимуть до вихованців", - зазначив полтавець Антон Крилов, 30 років.
У соцмережах активно обговорюють знайдені на смітнику речі. Люди обурюються і вважають, що непотрібну одежу треба було передати тим, хто її дійсно потребує.
До 2026 в Україні планують закрити всі інтернати. Замість них створять Центри соціальної допомоги сім'ям та дітям. В таких центрах будуть надавати наступні послуги: соціально-психологічна реабілітація, робота з батьками дітей для повернення дитини в сім'ю, соціальна адаптація дітей в суспільство, соціальна профілактика, поліпшення відносин в сім'ї та інші. Діти, яких не вдасться залишити в родині, житимуть в малих групових будиночках. Він буде розрахований не більше, ніж на 15 дітей. Життя в такому будиночку буде наближене до сімейних умов.
Коментарі