Більшість проєктів, завдяки яким ми стаємо спроможними як суспільство, тобто вчимося допомагати собі, були на стику культурної і громадської діяльності. Націлені на переорієнтування громадян зі "споживачів", які лише користуються соціальними благами, на співтворців міст, розповіла Gazeta.ua стратегиня із розвитку спільнот Ірина Соловей.
"Це основне зрушення останнього десятиріччя. Почали усвідомлювати себе суб'єктами суспільних процесів. Виникла людина-діяч, як визначили дослідники соціальної дії", - додає.
У Львові, Івано-Франківську, Вінниці енергія громадян поєдналася зі стратегією влади, розповідає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Важке дихання Києва. Не задихнутися і не загрузнути в смітті
"Бізнес став частиною міського середовища. У Києві хочуть застосовувати ті ж підходи. Але мегаполіс має не одне ядро тяжіння. Поки що у столиці бракує середовища, де можна напрацювати для міста окремі підходи. Тому розвивається повільніше".
ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю З ІРИНОЮ СОЛОВЕЙ В ПОТОЧНОМУ НОМЕРІ ЖУРНАЛУ "КРАЇНА"
У 2021 році кількість користувачів послуг "розумного міста" збільшиться на 3 млн осіб. Наразі відповідними послугами вже користуються понад 5 млн киян. "Дорожньою картою" у розвитку Smart City стане Стратегія цифрового розвитку громад, яку підготує комітет Smart City громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації.
Коментарі