Понеділок, 27 березня 2017 17:02

Будинок композитора Леонтовича хочуть знести
9

Будинок композитора Леонтовича хочуть знести
Фото: Історія Вінниці
Будинок композитора Леонтовича хочуть знести
Будинок композитора Леонтовича хочуть знести
Будинок композитора Леонтовича хочуть знести
Будинок композитора Леонтовича хочуть знести

У селі Шершні Тиврівського району на Вінниччині під загрозою знесення опинився будинок композитора Миколи Леонтовича. Жив тут разом із батьками протягом 8 років. Дім почав руйнуватись. Районна влада хоче облаштувати на його місці меморіал композитору. Про це кореспонденту Gazeta.ua розповіла місцева краєзнавець Валентина Чайковська.

"Коли я звернулась до районної ради з пропозицією відновити будинок, мені повідомили, що на його місці планують звести меморіал з аркою від дверей дому і статуєю хлопчика. Я попросила, аби проект переслали сільраді, щоб провести обговорення із місцевими. Бо нас же ніхто нічого не питав.

У відновленому будинку можна проводити заняття музикою з дітками, якісь цікаві майстер-класи, аби молодь не виїжджала із села. Для маленьких діточок клубу не треба, вони могли б там при живому вогні груби чи каміну цікаво проводити час. Для туристів організувати інфраструктуру. У нас збереглися церква, в якій служив батько композитора, школа, в якій він навчався. У одній з кімнат будинку Леонтовича діє пошта", - каже Валентина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опублікували перший запис "Щедрика"

"Стара Танашевич 19 січня ворожила по руці Леонтовичу, херомантичним способом угадувала довжину життя. Але в цей момент надійшла до них донька Надія. Вона подивилась і сказала: "Ох, мамо! Та лінія життя зовсім скінчилась, нащо ж ти неправдиво кажеш". А Микола Дмитрович зареготався, та й каже: "Значить, коли я буду від вас іти, і з лісу вийде бандит мене вбивати, той йому скажу: Е, ні! Стій. Матушка Танашевич мені ще вгадувала довго жити", - читаємо у книзі спогадів Володимира Дяченка про Миколу Леонтовича.

За чотири дні, 23 січня 1921 року, композитора вбив агент Гайсинського повітового ЧК Афанасій Грищенко. Сталося це в батьківському домі в селі Марківка нинішнього Теплицького району на Вінниччині.

Зараз ви читаєте новину «Будинок композитора Леонтовича хочуть знести». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 579
Голосування Куди плануєте поїхати після всіх карантинів?
  • До моря. У теплі краї
  • У туристичні міста Європи
  • Подорожуватиму Україною
  • Провідаю батьків / родичів
  • Працюватиму. На поїздки немає грошей
  • Мені карантин не заважав подорожувати
Переглянути