Ексклюзиви
Пʼятниця, 06 квітня 2018 11:30

Археологи розгадують символіку давніх писанок

Археологи розгадують символіку давніх писанок
Археолог вважає, що на них зображений календарний цикл. Фото:static.ukrinform.com

Археолог Марина Ягодинська віднайшла прадавні писанки.

Вона вважає, що на них зображено певний календарний цикл, - пише "Укрінформ".

На одній зі шкрябанок візерунок нанесено безсистемно й неакуратно, ніби це робила дитина. На іншій видно певну осмисленість графічного малюнка. За незаштрихованими трикутничками послідовно йдуть інші, заштриховані, створюючи так зване сорококлиння.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Великодньому містечку встановили 22 гігантські писанки

Деякі дослідники переконані, що давньоруські писанки - це дитячі іграшки, інші приписують їм культове значення. Є й гіпотези, що такі писанки мали поліфункціональне призначення, виконуючи обрядову, ігрову та декоративну функції, уособлені в формі яйця.А щодо знайдених давньоруських писанок, археолог Марина Ягодинська додала, що писанки-сорококлинці були розповсюджені в різних регіонах України – від Галичини та Поділля до Буковини, Бойківщини й аж до Кубані, тобто там, де мешкали етнічні українці.

Нині писанки-раритети можна побачити в обласному краєзнавчому музеї. Крім вже згаданих писанок, у цій колекції є і дві полив'яні, виявлені на давньоруських городищах Тернопільщини.

Прикрашати яйця візерунками люди почали ще у дохристиянські часи. Однак, дослідники не знають, в якій частині світу вперше зародилася така традиція.Крім пташиних яєць зараз модним стало розписувати і штучні яйця.

Зараз ви читаєте новину «Археологи розгадують символіку давніх писанок». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 80
Голосування Хто пройде до чвертьфіналу Євро?
  • 1) Швеція
  • 2) Україна
Переглянути