Рік тому, 13 грудня 2017-го у центрі Вінниці одночасно 5 хорів заспівали відомий "Щедрик". Співи всесвітньо відомої композиції, присвячені 140 річниці від дня народження композитора Миколи Леонтовича.
Участь у флешмобі брали хори з Одеси, Рівного, Харкова, Бердичева та Чернігова. Усього у фестивалі заспівало понад 1400 виконавців як професійних, так і аматорів.
"Щедрик" обрали тому, що це – найвідоміша українська мелодія в світі. Це українська пісня в аранжуванні Миколи Леонтовича підкорила усю планету. Потрібно не забувати, що це не американський витвір", - каже керівниця вінницького хору ім. Леонтовича Ольга Бабошина.
Щедрівку Микола Леонтович почув 1901-го, перебуваючи у батьків на Вінниччині. Створив 5 редакцій обробки "Щедрика".
Уперше "Щедрик" 1916-го виконав хор Київського університету, яким тоді керував Олександр Кошиць.
1921-го цей музичний твір пролунав у Карнегі-холі. Там його почув американець українського походження Пітер Вільховський.
1936-го Пітер Вільховський, який працював для радіо NBC, пише англійську версію слів до "Щедрика" - Carol of the Bells. Згодом пісня зазвучала у популярних кінофільмах "Гаррі Поттер", "Сам вдома" та мультиплікаційному серіалі "Південний парк".
Оригінальні інтерпретації твору робили відомі рок-гурти Barenaked Ladies і Savatage, а переробка пісні у стилі "техно-данс" від DJ Demonix наразі стала культовою класикою електронного андеграунду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щедрик народився у нас: новорічну листівку відправили з Ліверпуля
У день народження відомого українського композитора Миколи Леонтовича – автора уславленого "Щедрика", який весь світ знає та співає як Carol of the Bells, у Тульчині на Вінниччині відкрили новий креативний простір "Меридіан "Щедрик". Він став продовженням унікального "Леонтович Арт-Кварталу", який презентували у червні під час оперного фестивалю OperaFest Tulchyn–2018.
Коментарі