Із Cоланою говорили про енергетичну безпеку, світову кризу та відносини між Україною та ЄС.
З Баррозу - про модернізацію української газотранспортної системи. Сторони вважають, що документ, підписаний за результатами міжнародної донорської конференції, що відбудеться 23 березня у Брюсселі, дозволить профінансувати модернізацію української газотранспортної системи.
Ющенко зазначив, що той мастер-план, який представила Україна відповідно до досягнутих домовленостей, стане базовим документом, на основі якого буде сформовано спільний план дій щодо модернізації української ГТС.
План складатиметься з трьох розділів: політичний, технічний, комерційний. Ця, за словами Ющенка, "дорожня карта" схвалена, з одного боку, Україною, а з іншого боку - Європейською комісією, Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, Світовим банком, дозволить сформувати конкретний план заходів.
Баррозу: У нас було дуже багато дискусій, це складний документ
Як наголосив Ющенко, в основному це буде економічний документ, у якому, серед іншого, будуть представлені комерційні проекти щодо модернізації української ГТС.
Президент України також повідомив, що у цьому документі йтиметься і про необхідність уніфікації енергетичних систем України та Європейського Союзу.
"Мова йде про імплементацію директив Європейського Союзу від 2003 року і стосуватиметься необхідності реформування українського енергетичного ринку", - сказав Ющенко.
У свою чергу, Баррозу зауважив, що конференція донорів є дуже важливою уже давно, навіть до останньої газової кризи. Водночас, він наголосив, що без чітких зобов"язань України реформувати газовий ринок не буде і гарантій фінансових інституцій.
"У нас було дуже багато дискусій, тому що це складний документ… Це буде документ, який дасть можливість не лише Єврокомісії, але й іншим донорам, які приїдуть на конференцію, взяти участь у фінансуванні модернізації газотранспотних систем", - сказав Баррозу.
Було б добре, якби Тимошенко і Ющенко відлетіли до Києва одним літаком
Прем"єр-міністр України Юлія Тимошенко вилетіла до Брюсселю у четвер, 19 березня. Вона планує взяти участь в саміті Європейської народної партії. У саміті також планує взяти участь і Ющенко.
Таким чином, 19 березня на заході Україну представлять обидва керівника держави. Втім, дипломати зазначають, що українським політикам буде непросто переконати європейців у тому, що вони помирилися, пише видання Коммерсант-Україна.
"Гарним знаком примирення було б, якби Тимошенко і Ющенко прибули в Брюссель або відлетіли до Києва на одному літаку. Але мені здається, що цього не станеться", - заявив виданню дипломат однієї з країн-членів ЄС.
За матеріалами: УНІАН, Коммерсант.
Коментарі
1