середа, 20 грудня 2023 05:23

Спецтема: Війна Росії проти України

Журналісти порівняли, що казав Зеленський про війну рік тому і зараз

Журналісти порівняли, що казав Зеленський про війну рік тому і зараз
Порівняння заяв президента Володимира Зеленського рік тому і зараз. Фото: ТСН

На підсумковій пресконференції президент України Володимир Зеленський зробив низку заяв про війну.

Журналісти порівняли риторику президента, як вона змінилась за 2023 рік, пише РБК-Україна.

За відправну точку у добірці беруться заяви, зроблені 24 лютого 2023 року на річницю повномасштабного вторгнення Російської Федерації.

Про перемогу.

На початку року Зеленський казав, що Україні допомагають друзі і вона має все, щоб здобути перемогу у 2023 році.

"Якщо всі ми виконаємо свої завдання, на нас чекає перемога. Я впевнений, що перемога буде. Я дуже хочу, щоб цього року. У нас все для цього є - мотивація, впевненість, друзі, дипломатія", - зазначив він.

19 грудня Зеленський не назвав жодних конкретних термінів закінчення війни, а всі прогнози від різних військових експертів чи політиків - не більше, ніж думки.

Він додав, що війна, перемога, поразка, стагнація - залежать від багатьох рішень, багатьох ризиків, багатьох напрямків, але здебільшого від самих українців. Але програш у війні він виключив.

"Якщо не втратимо нашу стійкість, то завершимо війну раніше. Якщо не втратимо наш дух, можна жити зі скепсисом, але можна і країну "про". А я до такого не готовий. І я знаю, що таких, як я мільйони. Ми не готові віддати нашу країну", - наголосив президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступного року плануємо виготовити мільйон дронів - Зеленський

Про перемовини.

На початку року Зеленський наголошував, що Україна має бути сильною на полі бою, щоб заручитися сильною позицією на переговорах.

"Тоді ми зможемо дійти до справедливого миру. Це найголовніше. Давайте дійдемо до цього, давайте деокупуємо максимально, що ми можемо. Це для нас важливо, ми будемо сильнішими", - говорив президент.

Щодо Володимира Путіна, то час переговорів був до великої війни. На думку Зеленського, Путін уже не та людина, з якою можна розмовляти. Крім того, після всіх воєнних злочинів виключено можливість компромісів.

19 грудня у відповідь на питання про переговори Зеленський сказав, що дії російського диктатора свідчать про те, що той не хоче миру. Після саміту лідерів держав щодо формули миру буде напрацьовано документ щодо фундаментальних речей, який через посередників передадуть Росії.

"Якщо Росія буде готова цей документ сприймати, тоді це буде означати, що питання щодо переговорів актуальне", - підкреслив президент.

Про Крим.

Після успішної осінньої кампанії у 2022 році президента запитували про те, коли буде звільнено Крим. Тоді він казав, що термін залежить від усіх українців.

"Є воєнні кроки, ми до них готуємося, ми готові морально, ми готуємося технічно - зброєю, посиленням, формуванням бригад наступу, різної категорії, ми відправляємо людей на навчання... Ми маємо бути готові, а далі будуть справедливі кроки деокупації. І дай Бог, щоб вони були вдалими", - наголошував Зеленський.

19 грудня Зеленський заявив, що Україна повинна буде боротися далі після виходу на ті межі, з яких почалася повномасштабна війна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На одного військового потрібно мати шість платників податків - Зеленський заступився за цивільних

Про "формулу миру".

Для того, щоб "формула миру" була реалізована, потрібна підтримка якомога більшої кількості країн. Та чи інша країна може підтримати якийсь один пункт та працювати над його виконанням.

"Ми бачимо інтерес і підтримку нашої мирної ініціативи. Хочеться "додати", щоб там були не лише наші стратегічні партнери, а й представники з різних континентів. Латинська Америка, представники Африканського континенту були залучені, Індія та Китай. Чим більше ми залучимо країн, тим більше буде наша підтримка", - казав Зеленський на початку року.

19 грудня він нагадав, що на останній зустрічі щодо формули миру у Мальті були представлені майже 80 країн.

"Ми будемо працювати, щоб ця зустріч також налічувала представників всіх континентів, включаючи Глобальний Південь, і щоб було так само 80 країн. Після зустрічі ми будемо працювати над організацією саміту на рівні лідерів, тому що на цій зустрічі буде пропрацьовано останні 5 пунктів", - зазначив він.

Підтримка США і партнерів.

На початку року президент наголошував, що якщо США не підтримуватимуть Україну, то втратять НАТО та свої лідерські позиції у світі.

19 грудня Зеленський наголосив, що США не зрадять Україну. За словами президента, допомога від США стане сигналом країнам ЄС щодо відкриття їхньої допомоги. Що стосується, конкретно коштів від США, то "здається, допомога буде вже дуже скоро".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про мобілізацію жінок я не підпишу - Зеленський

Про НАТО.

На початку року Зеленський вважав, що російсько-українська війна розпочала перезавантаження НАТО. Партнери на Заході зрозуміли, що нинішня безпекова система недосконала і її треба посилювати.

Водночас президент наголошував на тому, що хоче отримати гарантії безпеки на шляху до НАТО, але терміни вступу залежать не від України.

19 грудня Зеленський заявив, що Україну поки що не запрошують в НАТО, а також відреагував на ідеї про часткове приєднання України до Альянсу, назвавши їх маячнею.

"Ми жодного разу не отримували таку пропозицію, від жодного з партнерів. Складно уявити, як це може бути", - пояснив він.

Ніхто, навіть командири, не знає відповіді на запитання, чи закінчиться війна наступного року, сказав Зеленський на пресконференції за підсумками 2023 року.

Війна залежить від багатьох рішень, сказав він.

Генеральний штаб запропонував Зеленському мобілізувати додаткових 450-500 тисяч людей.

Мобілізація у такому форматі коштуватиме Україні додаткових 500 млрд грн, повідомив президент.

Зараз ви читаєте новину «Журналісти порівняли, що казав Зеленський про війну рік тому і зараз». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути