Ексклюзиви
Понеділок, 21 вересня 2020 22:03

Зеленський підписав закон щодо державних портфельних гарантій

Зеленський підписав закон щодо державних портфельних гарантій
Закон передбачає впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. Фото: Reuters

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо надання державних гарантій на портфельній основі та впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом" № 873-ІХ, який парламент ухвалив третього вересня 2020 року.

Даний документ спрямований на розширення можливості доступу до кредитних ресурсів для мікро-, малих та середніх підприємств. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Згідно із законом, у поточному році держава може надати портфельні гарантії в обсязі до 5 млрд грн. Для забезпечення часткового виконання боргових зобов'язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються українським мікропідприємствам та МСБ, у розмірі, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобов'язань за портфелем кредитів та 80% за кожним окремим кредитом, необхідне рішення Кабінету Міністрів, погоджене з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Процес прийняття державного бюджету на наступний рік буде складний - Разумков

У документі зазначається, що порядок відбору банків-кредиторів та умови надання державних гарантій на портфельній основі, розмір і вид забезпечення, що надається такими суб'єктами господарювання, встановлюються урядом. Надання таких гарантій оформлюється у вигляді договору між Міністерством фінансів і банком-кредитором.

Водночас, закон передбачає впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом. Це дасть змогу реалізувати ініціативи Президента України щодо доступного іпотечного кредитування.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який забезпечує підтримку пільгових категорій дітей шляхом фінансування з держбюджету їхнього оздоровлення та відпочинку в дитячих закладах, розташованих на території Західних областей, а також на узбережжі Чорного й Азовського морів.

Зараз ви читаєте новину «Зеленський підписав закон щодо державних портфельних гарантій». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18930
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути