Президент України Володимир Зеленський звернувся до Європейської ради.
Зеленський заявив про п'ять небезпек – те, що затягує війну і віддаляє мир. Відео записав у вагоні потяга, під час робочої поїздки регіонами, повідомляє Gazeta.ua.
"Перше. Не можна затягувати передачу нашим воїнам зброї, яка може захистити українців від терору. Передусім далекобійної зброї", – сказав Зеленський.
Другий приклад президент навів щодо літаків.
"Я вдячний за рішення щодо МіГів для України: це вагомо посилить захист нашого неба. Але ми потребуємо сучасніших літаків", – заявив.
Третім пунктом Зеленський назвав те, що жодного навіть натяку на затягування санкційних рішень бути не може.
"Тим більше не може бути й розмивання санкцій, і особливо під маніпулятивним прикриттям продовольчої безпеки. Сильні санкції – це безпека, ослаблення санкцій – це запрошення до нових криз", – сказав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Те, що я бачу, не достатньо сильне": очільник МЗС про десятий санкційний пакет ЄС
"Четвертий приклад. Ми давно говоримо про організацію Саміту формули миру. Усі ми чудово розуміємо, що в наявних умовах багато лідерів, на жаль, не зможуть приїхати в Україну. Можемо організувати саміт в одній зі світових столиць – в одній із європейських столиць. Хіба це не додасть глобальної сили Європі? Точно додасть", – сказав Зеленський.
Критично важливо, щоб не було затягування в зближенні України і ЄС, також заявив президент.
"Україна готова до рішення про початок уже цього року переговорів щодо членства в Євросоюзі. Така ж готовність потрібна і з боку кожного лідера Європи", – сказав Зеленський.
"Маємо зробити все, щоб жодного затягування не було. І дійсно можемо це зробити. Хай кожна зустріч, кожна дискусія, кожен день нашої спільної роботи наближають повернення миру – наближають звільнення нашої землі й усієї Європи від російського зла. Звільнення вже цього року", – звернувся Зеленський.
Сьогодні лідери країн ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України.
Також погодились продовжувати санкційний тиск на країну-агресорку Російську Федерацію. Зокрема – обмежити ціни на нафту.
Коментарі