субота, 08 травня 2021 13:21

Питання участі України у саміті НАТО лишається відкритим

Питання участі України у саміті НАТО лишається відкритим
В ОП не виключають, що НАТО перегляне рішення про формат саміту і запросить Україну. Фото: УНІАН

НАТО ще може переглянути рішення про проведення саміту Альянсу "у вузькому колі" і запросити до участі партнерів, зокрема, Україну.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, пише "Укрінформ".

За словами Жовкви, в Альянсі ухвалили рішення про проведення 14 червня засідання Північноатлантичної ради НАТО на рівні глав держав та урядів країн-членів Альянсу. Так цьогорічний саміт НАТО буде проведений без участі країн-партнерів, до яких належить і Україна.

Жовква додав, що Альянс дійсно іноді не проводить саміти із залученням країн-партнерів. Наприклад, саміти у Лондоні 2019-го або Страсбурзі та Кельні 2009 року. Вони пройшли лише за участю країн-членів. Тому цьогорічний саміт Альянсу після обрання нового президента в США досить очікувано може проходити саме у "вузькому колі" держав-членів НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Агресія Росії та розвиток Китаю: назвали дату та теми саміту НАТО-2021

"Ми не виключаємо, що ухвалене позавчора в штаб-квартирі НАТО рішення може бути не остаточним – за час, що залишився до саміту, союзники мають можливість його переглянути", - зазначив Жовква.

Водночас чиновник наголосив, що "головним для нас є змістовне наповнення саміту 14 червня".

"Тут ми можемо буди впевненими, що тема України буде обов'язково обговорена. Про це нас запевняли всі наші найближчі партнери-члени НАТО – і США, і Канада, і Німеччина, і Франція, і Польща", - додав він.

Кандидатура керівника місії України при НАТО визначена, зараз відбуваються формальності, пов'язані з призначенням на цю посаду.

Зараз ви читаєте новину «Питання участі України у саміті НАТО лишається відкритим». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути