Заяви президента Віктора Януковича про екстремістську політику в країні з боку опозиції можуть бути відповіддю на конфлікти політичних сил. Про це у коментарі кореспонденту Gazeta.ua розповів політолог Володимир Фесенко.
Нагадаємо, що сьогодні президент під час "Діалогу з країною" заявив, що в жодній розвиненій країні світу немає "такої екстремістської політики з боку опозиції".
"У таких критичних оцінках президент виходив, зокрема, з ситуації у Верховній Раді. Маю на увазі блокування роботи парламенту, використання для своїх цілей не парламентських методів. Враховував жорстку критику у свій бік. Думаю, він хоча частково, але знайомий, що каже на його адресу опозиція. Тобто, як опозиція дуже критично ставиться до президента, так і президент оцінює опозицію", - розповів Фесенко.
І зазначив, що не адекватні оцінки панують завжди у будь-якому політичному колі.
"Іноді опозиція дуже не адекватно оцінює політичну ситуацію і вважає, що вже сьогодні має бути революція. А її чомусь немає. Потім деякі опозиціонери дивуються, чому їх підтримують у "Фейсбуці", але на вулиці цієї підтримки немає. Це є неадекватна оцінка. Не можна оцінювати ситуацію в країні тільки по "Фейсбуку", - зауважив політолог.
Він додав, що, можливо, президент не схильний отримувати самотужки інформацію.
"Янукович оцінює ситуацію по тих паперах, які отримує. Це проблеми президента, який, можливо, не схильний самотужки отримувати інформацію. Він вихований, як адміністратор та керівник. Але може виникати певна дезінформація. Підлеглі можуть інформувати у певних інтересах. Не виключаю, що не приємні речі можуть не повідомляти, щоб не бути покараним", - розповів Фесенко.
За його словами, коли треба, опозиція і влада можуть домовлятися. Тоді з'являється шанс, що політичні проблеми можуть вирішувати мирними методами.
"На словах обидві сторони оцінюють один одного дуже критично. Але дивіться, як сьогодні сталося. Цією картинкою можна просто замилуватися. Президент анонсував розблокування Верховної Ради і швидко розблокував. Тобто, коли треба, можуть домовлятися і це дуже добре. Нехай, критикують один одного. Іноді використовують якісь критичні формули на адресу опонентів, але головне - це домовлялися. І публічно, бо це ближче до європейських стандартів", - зауважив Фесенко.
Коментарі
4