вівторок, 25 квітня 2017 17:44

Влада проводить "пакетні" недореформи на догоду кредиторам – Скоцик

Влада проводить "пакетні" недореформи на догоду кредиторам – Скоцик
Лідер Аграрної партії Віталій Скоцик вважає, що парламентарії, яких можуть змусити голосувати за земельно-пенсійний "пакет" законів, легалізують псевдо-реформи і зрадять національні інтереси

Зобов'язання в короткі терміни відкрити ринок землі і провести пенсійну реформу призвели до управлінського хаосу в уряді. Щоб догодити МВФ і продовжити практику позик, влада готує поспішні недореформи, а інтереси народу зняті з порядку денного.

Про це пише в своєму блозі на "ЛБ" лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

"Посадивши Україну на "голку кредитів", влада метається між власним інтересом і рекомендаціями МВФ у земельній та пенсійній сферах. У поспіху урядовці не в змозі скоординувати свої дії навіть одне з одним. Хаотичність заяв свідчить, що жодної чіткої стратегії дій щодо пенсійної та земельної реформ у них нема. Усі їхні плани насправді – невдалі експромти на ґрунті переговорів з МВФ про черговий кредит", - вважає політик.

Як приклад неузгодженості дій урядовців він наводить те, що 19 квітня після засідання уряду міністр соціальної політики Андрій Рева сказав, що пенсійна реформа "на 99% погоджена із МВФ". Тим часом віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що законопроект щодо пенсійної реформи самі члени Кабміну в очі не бачили.

"Голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден у статті на одному з українських сайтів недвозначно дав зрозуміти: Фонд не надто задоволений діями наших урядовців у реформуванні пенсійної системи. Зокрема, фонд наполягає на підвищенні ефективного пенсійного віку, що вже записано навіть у меморандумі з МВФ. В уряді ж продовжують розповідати, що про підвищення пенсійного віку не йдеться. Віце-прем'єр Розенко статтю ван Родена назвав маячнею", - нагадує Віталій Скоцик.

На його думку, те, що урядовці тиражують суперечливі заяви, є свідченням непродуманої підготовки ключових для країни законопроектів, що визначать майбутнє пенсійної системи і земельних відносин. Особливо небезпечним є припущення міністра фінансів Олександра Данилюка про те, що урядові законопроекти з обох напрямків можуть бути ухвалені в парламенті єдиним "пакетом" через один-два місяці.

"Найгірше, що законопроект щодо пенсійної реформи, як і законопроект щодо обігу земель сільгосппризначення, готується кулуарно, без широкого обговорення. Це вже сформована традиція влади, коли йдеться про надважливі для долі країни документи. Так сказав кредитор – це тепер головне обґрунтування всіх "ініціатив" уряду. А під шумок можна не лише догодити міжнародним фондам, а й провести дерибан української землі, яка внаслідок поспішного розпродажу може опинитися у "достойних руках" кількох олігархічних сімей", - наголошує Віталій Скоцик.

На його думку, парламентарії, яких можуть змусити голосувати за земельно-пенсійний "пакет" законів, легалізують псевдореформи і зрадять національні інтереси.

"Україна з такою владою повністю втрачає суб'єктність. Бо єдиним джерелом влади в Україні вже буде не народ, як записано у Конституції, а Міжнародний валютний фонд. А головне національне багатство – українська земля – може стати "обідом" міжнародних корпорацій і вітчизняних олігархів. І тоді жоден кредит нашу державу не врятує від катастрофи", - застерігає автор.

Зараз ви читаєте новину «Влада проводить "пакетні" недореформи на догоду кредиторам – Скоцик». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути