Гальмуванням призначення позачергової сесії влада може собі тільки нашкодити.
Таку думку Gazeta.ua висловив політолог Віталій Бала, коментуючи заяву спікера Володимира Рибака щодо того, що він проти скликання позачергової сесії парламенту, яке вимагає опозиція.
"Я думаю, що питання не втому, погоджується влада, чи не погоджується, проти вона чи ні. Бо якщо, згідно з чинним законодавством, є 150 підписів і більше, то позачергова сесія має проводитися, незалежно від того, хоче цього хтось, чи не хоче", - підкреслив експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Адміністрації президента дали команду блокувати позачергову сесію?
Він переконаний, що подібні дії влади можуть їй тільки нашкодити.
"За великим рахунком, це не нормальна ситуація і, думаю, владі не слід такі речі робити і, тим більше, робити заяви від голови Верховної Ради. Озвучена причина, м'яко кажучи, не є такою, щоби не виконувати норми закону, які передбачають питання позачергової сесії", - підкреслив політолог.
Бала додав: "Влада таким чином намагається так чи інакше зменшити якийсь вплив на громадськість стосовно останніх заяв, які стосувалися підозри Тимошенко у замовленні вбивства. І це найпростіший спосіб якщо не спустити на гальмах це питання, то зробити все для того, щоби не було подальших резонансів у цій справі".
За словами експерта, з технологічної точки зору все робиться правильно, але це водночас порушує закон.
"Тут політична доцільність бере гору над тим, що необхідно дотримуватися чинного законодавства", - зауважив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спікер проти позачергової сесії: 3, 5 мільйони на вітер
Бала додав: "Владі не варто цього робити. Бо, за великим рахунком, це все рівно буде мінусом саме для неї, це буде черговим приводом звинувачувати владу у недотриманні норм закону. І це може бути ще більшим негативом для влади. Вони керуються вигодами сьогоднішнього, максимум завтрашнього дня, не думаючи про те, що буде пізніше".
Коментарі
17