Японія і Південна Корея рішуче виступають на підтримку Києва через політику Китаю в регіоні.
А також завдяки лідерству Сполучених Штатів Америки за президентства Джо Байдена, заявив під час пресбрифінгу в Вашингтоні радник Білого дому Джон Кірбі. У Токіо і в Сеулі усвідомлюють, як розвиток ситуації в Україні впливає на Індо-Тихоокеанський регіон.
"Ви коли-небудь уявляли, що такі країни як Японія та Південна Корея будуть готові підтримати таку країну як Україна у війні проти Росії? Це відбулося невипадково. Це сталося завдяки лідерству президента Байдена, а також тому, що ці країни знають, що інші спостерігають за тим, що відбувається в Україні - зокрема КНР - та намагаються отримати з цього уроки", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Етнічна українка може стати новою прем'єркою Канади
Кірбі наголосив, що чинна адміністрація, термін роботи якої добігає кінця, зробила все можливе, аби забезпечити Україні сильні позиції в потенційних переговорах щодо завершення війни.
"Ми хочемо, аби президент Володимир Зеленський - якщо і коли він буде готовий сісти за стіл переговорів - мав позицію сили. Росія досі не продемонструвала жодного підтвердження своєї готовності до конструктивного діалогу. Крім того, стратегічні цілі Володимира Путіна також не змінилися - він хоче підкорити всю Україну. Завдяки хоробрості й відвазі українців та лідерству США в групі "Рамштайн", Путін не досяг жодної з поставлених цілей", - пояснив радник Білого дому.
Він додав, що те, якою саме політика США буде стосовно війни РФ в Україні, вирішуватиме нова адміністрація.
У німецькому Рамштайні відбулося останнє засідання щодо допомоги Україні за президентства Джо Байдена. Що буде надалі з цим форматом допомоги — невідомо, пишуть цього тижня світові ЗМІ. Медіа акцентують увагу на тому, що команда Байдена об'єднала понад 50 країн, щоб протягом майже трьох років озброювати українські війська. Детально матеріали в іноземних виданнях дослідила Gazeta.ua.
Коментарі