Росія утримує у Криму носії ядерної зброї.
Але сьогодні загроза застосування ядерної зброї не стоїть так актуально, як на початку осені. Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький сказав про це в інтерв'ю "Укрінформу".
"Цьому сприяли і заходи міжнародної спільноти щодо ядерної безпеки, включаючи реакцію Сполучених Штатів Америки, Китаю, країн Європи. Друге, ми постійно відслідковували і відслідковуємо все, що пов'язано з ядерною зброєю, тим паче перед початком широкомасштабного вторгнення. Носії ядерної зброї є і в Криму, росіяни постійно відпрацьовували питання доставки ядерного боєзаряду, підготовки зброї до можливого бойового застосування", – зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Інфузорія в туфельках" ‒ Подоляк різко відреагував на ядерний шантаж Медведєва
Російська тактична ядерна зброя була виготовлена ще у СРСР.
"У РФ було продовжено термін експлуатації, але на "Іскандерах", на "Калібрах" бойовий заряд навіть не випробовувався. Але всі розуміють, що ядерна зброя у режиму Путіна є і Москва використовує це як один з елементів тиску та залякування. Тактична ядерна зброя не вирішує основного стратегічного завдання, необхідно говорити про це", – додав Скібіцький.
Російська Федерація може почати новий наступ на Україну навесні.
Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер сказав про це на брифінгу за підсумками засідання Військового комітету НАТО на рівні начальників генеральних штабів.
Українці повинні до цього готуватися. Він додав, що у Києві про це думають
Водночас, країни НАТО спільно з Україною вивчають, яка найбільш необхідна допомога потрібна українцям і яку підтримку союзники можуть надати.
Коментарі