понеділок, 24 липня 2023 14:35

Спецтема: Війна Росії проти України

У розвідці відповіли, чи є загроза з боку Білорусі

У розвідці відповіли, чи є загроза з боку Білорусі
Президент країни-агресорки РФ Володимир Путін і самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко. Фото: Getty Images

На сьогодні прямої загрози з території Білорусі немає.

Воєнна розвідка України стежить за перебуванням "вагнерівців" у сусідній країні. Про це сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький.

Російська агресивна диктатура виявилась неспроможною одразу нейтралізувати "вагнервіців" під час їхнього бунту, сказав Скібіцький.

"Вони вийшли вночі на територію Росії, а о 7-й ранку вже повністю контролювали Ростов. Це багато про що говорить: сама система РФ, – який би там не був створений поліцейський режим, контррозвідувальний режим силових структур, – вона не була здатна одразу зупинити "Вагнер", – повідомив представник ГУР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін домовився із Пригожиним, щоб врятувати свою шкуру – глава MI6

Чистки у рядах армії держави-агресорки РФ, які розпочались після спроби заколоту і тривають досі, не дадуть бажаного для ворога результату, сказав Скібіцький.

"Чистки навряд чи здатні змінити ситуацію у російській армії, тому що моральний дух дуже низький, особливо у тих, хто перебуває на лінії фронту", – зазначив представник ГУР.

Скібіцький висловив сподівання, що "вагнерівці" більше не братимуть участі у бойових діях проти України. Хоча українська розвідка розглядає різні сценарії розвитку подій.

"Ми розуміємо, де знаходиться ворог. Відповідно, ведемо розвідку. Вся необхідна інформація – доповідається, робляться висновки та відповідні дії для того, щоб нейтралізувати цю загрозу, якщо вона буде зростати", – сказав Скібіцький.

У Білорусі перебувають приблизно 5 тис. "вагнерівців", повідомила Державна прикордонна служба України.

За даними Центру національного спротиву, "вагнерівці" перебувають у Могильовській області Білорусі.

Зараз ви читаєте новину «У розвідці відповіли, чи є загроза з боку Білорусі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути