У Верховній Раді є близько 170 народних депутатів, які регулярно голосують в інтересах олігархів Ігоря Коломойського і Ріната Ахметова. Про це розповіли журналісти Bihus.Info у матеріалі "Ляльководи", назвали таких депутатів посіпаками олігархів.
Коломойському допомагають близько 70 нардепів, Ахметову - 100.
У Коломойського є 2 депутатські групи. Одна називається "За майбутнє", у ній партнер і давній товариш Коломойського Ігор Палиця. Друга група - лояльні до олігарха депутати у фракції "Слуга народу". Журналісти називають прізвища Олександра Дубінського, Сергія Швеця, Ольги Василевської-Смаглюк, Олега Дунди, Артема Ковальова.
Дубінський найактивніше добивався відставки експрем'єра Олексія Гончарука. Інша системна активність Дубінського – спроба звільнити директора НАБУ Артема Ситника, яке розслідує кримінальне провадження про виведення коштів з Приватбанку колишніми власниками.
Також "слуга" подав понад 1 тис. поправок в "антиколомойський" закон – закон, що отримав таку назву, бо обмежує можливість попередніх власників повернути Приватбанк, йдеться у статті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прийшли до влади: родичі "слуг" 2020-го обзавелися люксовими авто і столичною нерухомістю
Серед "дружньої" команди Ахметова у парламенті: мажоритарники Вадим Новинський, Вікторія Гриб, Сергій Магера, Муса Магомедов, Дмитро Шенцев, Дмитро Шпенов.
Група Ахметова з часу виборів значно приросла. До неї входять депутати від "Слуги народу" і "Батьківщини". А Юлія Тимошенко з'явилася на телеканалі олігарха.
Найбільше ахметівців, близько 40 депутатів, у президентській фракції. Журналісти називають Людмилу Буймістер, Олександра Горобця, Богдана Торохтія, Сергія Буніна, Олександра Аліксійчука, Дмитра Соломчука, Олега Марусяка, Павла Павліша, Олену Лис.
Так, Людмила Буймістер, Олексій Кучеренко, Валентин Наливайченко і Михайло Волинець, усі троє з "Батьківщини", намагаються перезавантажити комісію з енергетики НКРЕКП, яка відповідає за регулювання тарифів на комунальні послуги. Це сфера бізнес-інтересів Ахметова, який сконцентрував найбільшу частку української енергетики.
Олігарху вигідно, аби за ремонт електромереж сплачували споживачі, а не самі обленерго, так званий RAB-тариф. "Слуга" лобіювала це на телеканалі самого олігарха "Україна 24", а також регулярно наполягала на встановленні RAB-тарифу у соцмережах.
Комісія цю плату врешті встановила, але не на рівні 6%, як хотіли в оточенні олігарха, а на рівні 3% – удвічі менше. І саме після цього депутати пішли в кілька судів з вимогою звільнити керівництво комісії, а також написали заяви в НАБУ, ДБР і СБУ.
Пізніше 50 депутатів звернулись до Конституційного суду, аби той визнав незаконним саме призначення членів енергетичного регулятора. Серед цих депутатів були 22 з "Батьківщини", 7 з ОПЗЖ, 7 позафракційних, 8 із "Слуги народу", по 3 депутати з "Довіри" і ЄС.
Міністерство фінансів США запровадило санкції проти 7 громадян України. До санкційного списку ввійшов зокрема Олександр Дубінський. У США заявили про "пов'язану з Росією мережу іноземного впливу".
Коментарі
2