Про депортацію українців з країн Європи наразі не йдеться.
Демократичні держави не сприймають такі жорсткі механізми, сказав уповноваженний директора Європейського центра солідарності до справ Польсько-Української Солідарності Лев Захарчишин в ефірі "КИЇВ 24".
"Я думаю, що навряд чи якась демократична країна піде на якісь такі жорсткі механізми депортації. Тому що вони всі вважають (може не всі про це говорять, але це так виглядає) це порушенням прав людини. Тому що для того, щоби обмежити громадянина в правах, треба спочатку йому висунути обґрунтовані звинувачення...", - пояснив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одне з консульств України в Польщі поновило видачу паспортів
Таки дії не можуть застосовуватися до всіх. Наприклад, якщо дорослий чоловік з якихось об'єктивних причин перебуває за кордоном або він є батьком трьох дітей і так далі - не можна так огульно всім закрити доступ до консульських послуг, розповів Захарчишин.
"Якщо ми говоримо про Європу, бо ми не говорим про авторитарні країни... напевно, там не так багато українців зараз є. Але демократичні країни будуть дуже обережно ставитися до співпраці з Україною в виконанні цих положень", - пояснив він.
Офіційно ж Польща заявила, що готова сприяти поверненню до України військовозобов'язаних чоловіків. Міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш наголосив - формат такого сприяння залежить від української сторони.
Іншу позицію задекларувала Німеччина. Речник МЗС Максиміліан Калль заявив, що статус захисту українських чоловіків у країні не зміниться.
Коментарі