середа, 20 жовтня 2010 20:21

У ЄС зареєстрували 6 протилежних за змістом проектів резолюції щодо України

У ЄС зареєстрували 6 протилежних за змістом проектів резолюції щодо України
В Європейському парламенті зареєстровано шість проектів резолюції щодо ситуації в Україні.

Відповідно до процедури, в четвер на голосування повинна бути винесена єдина резолюція, заснована на вже представлених пропозиціях. Остаточний текст резолюції стане предметом переговорів і компромісів.

Разом з тим, вже зараз можна припустити, що навколо документа розгорнеться дискусія, тому що пропозиції двох найбільших парламентських груп - Європейської народної партії (ЄНП), яка є політичним союзником політичних партій української опозиції, і групи Соціалістів і демократів, які нещодавно підписали меморандум з Партією регіонів, різняться радикально.

Єдиний пункт, який слово в слово збігається в європейських "народників" з соціалістами-демократами - перший пункт преамбули: "Враховуючи те, що Україна є сусідом стратегічної важливості для ЄС; її площа, ресурси, населення та географічне розташування надають їй особливу позицію в Європі і роблять ключовим регіональним гравцем".

Далі позиції двох ключових парламентських груп розходяться - якщо по тексту резолюції, запропонованої ЄНП, звучить стурбованість ситуацією в Україні і різка критика, то в пропозиціях соціалістів-демократів висловлена підтримка дій нинішньої влади.

Зокрема, "народники" пропонують відзначити, що призначення "мас-медійного магната главою Служби безпеки, а також членом Вищої ради юстиції спричинило продовження поляризації політичної атмосфери в країні".


Крім того, автори проекту резолюції стурбовані зростанням недемократичних і авторитарних тенденцій в Україні. Зокрема, пропонується відзначити, що концентрація влади в України "не повинна призвести до монополізації влади однією політичною силою", оскільки це може підірвати демократичний розвиток країни.

Автори документа також пропонують висловити занепокоєння "у зв'язку зі зростаючою кількістю повідомлень про надмірне залучення СБУ у внутрішньополітичні справи, включаючи тиск на журналістів, активістів партій і громадянське суспільство ..., вважати таку активність неприйнятною у демократичному суспільстві". У зв'язку з цим у проекті резолюції міститься заклик до влади "реформувати Службу безпеки та її функції у відповідності з європейськими стандартами".

У світлі майбутніх місцевих виборів в пропозиціях до резолюції рекомендується закликати владу "гарантувати збалансований склад виборчих адміністрацій на всіх рівнях, включаючи керівні позиції, рекомендувати владі розглянути питання про вжиття додаткових заходів для підтримки довіри".

Одним з останніх пунктів пропонується наполягти, "щоб Рада ЄС і Європейська Комісія висловили свою стурбованість щодо верховенства права і рівних можливостей для опозиції в Україну".

У той же час соціалісти і демократи після ідентичного з "народниками" першого пункту резолюції пропонують відзначити, "що Україна є європейською державою і, у відповідності зі ст.49 Договору про ЄС, може надіслати запит на приєднання до ЄС, як будь-яка європейська держава, яка твердо дотримується принципів свобод, демократії, поваги прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права ".

Далі в преамбулі стверджується, що ЄС підтримує стабільну і демократичну Україну, яка поважає принципи соціальної ринкової економіки, верховенство права, права людини.

Також відзначається, що українська зовнішньополітична стабільність і сфокусованість на внутрішніх реформах є "необхідною умовою для подальшого розвитку відносин між ЄС і України".

Соціалісти-демократи пропонують "вітати заяви українських політичних і державних лідерів щодо європейської інтеграції та довгострокових амбіцій стати членом ЄС і вітати зусилля, зроблені нинішньою правлячою коаліцією з відновлення політичної стабільності в Україні, що є життєво важливою умовою для консолідації демократії в країні".

Соціалісти-демократи вважають важливим відзначити, що "тривала політична стабільність може тільки гарантувати конституційні зміни, які встановлять чіткий розподіл влади, так само як і чітку систему балансу та контролю між виконавчою, законодавчою і судовою гілками влади".

Також у проекті документа пропонується підкреслити, що "ситуація більшої стабільності зробила можливим для нинішнього керівництва проводити політику активних і систематичних реформ в низці важливих секторів українського економічного життя". Зокрема, відзначені наміри прийняти Податковий кодекс, заходи щодо зміцнення фінансового ринку та модернізації енергетичного сектора.

У свою чергу група альянсу лібералів і демократів пропонує записати в резолюції, що для України не виключається майбутня перспектива повного членства в ЄС. Автори також пропонує підкреслити, що місцеві вибори 31 жовтня повинні продемонструвати, що Україна продовжує прогрес у плані організації виборів відповідно до міжнародних стандартів.

Парламентська група Європейські об'єднані ліві/Ліво-зелені Півночі (European United Left-Nordic Green Left) також пропонує відзначити "європейські прагнення українського народу і знову підтвердити готовність встановити довгострокове партнерство, включаючи європейську перспективу для України".

Крім того, ця група вважає важливим "взяти до уваги, що закінчення змагання між ЄС і Росією за спільних сусідів і встановлення партнерства вирішить багато проблем і конфлікти в регіоні і дасть співпраці з країнами Східного партнерства необхідний імпульс".

У свою чергу група Зелених та Європейського вільного альянсу вважає, що "українські європейські упрагнення повністю відображені у Порядку денному про асоціацію, спрямованої на спрощення імплементації Угоди про асоціацію, по якому в даний час ведуться переговори, враховуючи, що ця нова угода створить рамки для глибоких і тісних відносин і прокладе дорогу для подальшої інтеграції України у спільну політику ЄС ".

Також свої пропозиції до резолюції представили Європейські консерватори і реформісти.

Интерфакс-Украина

Зараз ви читаєте новину «У ЄС зареєстрували 6 протилежних за змістом проектів резолюції щодо України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути