Європейський банк реконструкції і розвитку планує викупити частину акцій Одеського припортового заводу.
Про це заявив Франсіс Маліж, керуючий директор ЄБРР по Східній Європі та Кавказького регіоні виданню "Reuters".
"ЄБРР зміг би взяти 15-25% частки в приватизації найбільшого виробника хімічної продукції країни, Одеського припортового заводу, на аукціоні, який може відбутися не пізніше наступного місяця", - цитує його видання.
ЄБРР також може допомогти Києву у відокремленні управління трубопровідними потужностями від основної частини державної енергетичної компанії "Нафтогаз". На думку високопоставленого чиновника, це рішення стане ще одним знаковим кроком для України, яка намагається побороти задушливу корупцію в країні.
"Нафтогаз" раніше був одним з найтемніших закутків української економіки. Це революція ", - заявив Френсіс Маліж Reuters.
Ще однією проблемою України високопоставлений чиновник вважає заплутаний процес призначення нового генерального прокурора. Після виходу в минулому місяці ряду підтримуваних Заходом реформаторів, новостворений уряд України має якомога швидше заявити про себе з кращого боку:
"Нам потрібні чіткі, рішучі та оперативні дії з боку (української, - ред.) влади, починаючи з самого верху, яка повинна швидко призначити шановного і компетентного генерального прокурора".
Як повідомляє Reuters, саме поєднання цих проблем, так само як і труднощі в запуску системи прозорих тендерів і управління, обумовлюють те, що 2 мільярди євро вже виділених коштів для України залишаються неосвоєними.
Маліга також висловив надію, що поступово вся ця сума почне повноцінно працювати на українську економіку, проте визнав, що в цьому році обсяг виділених коштів для України ледь зможе досягти позначки в 1 мільярд євро.
Читайте також: Україні дали 3 місяці на запуск реформ
"Цей уряд має певний кредит довіри, однак не має такої розкоші, як час", - заявив Reuters Франсіс Маліж, додавши, що перед урядом Гройсмана стоїть завдання в оперативному проведенні колосального обсягу реформ.
Коментарі