середа, 12 вересня 2018 11:39

Учетверо більше за середні зарплати: скільки фактично отримують нардепи

Учетверо більше за середні зарплати: скільки фактично отримують нардепи
На офіційну зарплату нардеп за три роки може назбирати на однокімнатну квартиру в Києві. Фото: apostrophe.ua

Народні депутати отримують у місяць понад 32, 5 тис. грн зарплати. Це у 4,5 рази більше за середні зарплати в Україні, повідомляє "Сегодня".

Насправді доходи нардепів майже вдвічі більше окладу – за рахунок надбавок та інших доплат на депутатську діяльність, тобто більше 1000 євро, розповів голова Секретаріату ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

"У розвинених країнах зарплата парламентарія не може бути вищою за середню по країні більше ніж в 3-4 рази. А у нас навіть офіційні доходи слуг народу (з доплатами) перевищують її в 4,5 раза.

І це при тому, що економічне становище України набагато гірше, ніж у Німеччині або Польщі. Ось коли економіка зростатиме не на 2% на рік, а на 6-8%, тоді можна піднімати питання про зростання зарплат нардепів", – розповів він.

На свою зарплату нардеп може купити, наприклад, 260 кг відбірної свинини або 10 ящиків марочного українського вина, або за півроку накопичити на авто українського виробництва, а за 3 роки – на 1-кімнатну квартиру площею близько 50 кв. м у столичній новобудові.

Зарплати нардепів менші, ніж у їхніх колег із країн ЄС. Так, парламентарії Польщі отримують 2230 євро на місяць, Латвії - 2448, Словенії - 3419.

При цьому в Україні середня зарплата 7,4 тис. грн (229 євро). У Польщі - 752 євро (24 тис. грн), Латвії - 703 євро (22 тис. грн), Словенії - 1074 євро (35 тис. грн).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Десь до 10 мільйонів гривень" - нардепи розповіли про "скромні" доходи за рік

Мінімальна зарплата з 1 січня 2019-го зросте до 4170 грн, заявляв прем'єр-міністр Володимир Гройсман журналістам у Вінниці.

Зараз ви читаєте новину «Учетверо більше за середні зарплати: скільки фактично отримують нардепи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути