Четвер, 20 листопада 2008 12:52

Ющенко вважає, що Медведєв принижує україно-російські відносини

Президент Віктор Ющенко вважає, що відмова президента Росії Дмитра Медведєва приїхати на заходи щодо поваги пам"яті жертв голодомору принижує україно-російські відносини.

Про це Ющенко сказав в інтерв"ю, опублікованому в іспанській газеті El País, переклад якого наводить Инопресса.ру.

Ющенко сказав в інтерв"ю, що "не має великого бажання коментувати" послання російського колеги, яке демонструє "неадекватне ставлення до трагедії українського народу", що пояснюється, за його словами, "історичною оманою".

На думку Ющенка, "президент Росії принижує мільйони безневинно убитих людей".

Президент стверджує, що в Україні загинули близько 10 млн осіб, це була "одна з найбільших гуманітарних катастроф у світі", "утрати пояснюються політикою русифікації, висилкою в Сибір і на Далекий Схід, але насамперед – голодом".

"Це була одна зі сторінок боротьби за нашу незалежність, нашу культуру, нашу ідентичність і наше прагнення бути незалежною країною, і ці сподівання всі українці успадковують з покоління в покоління", - сказав Ющенко.

За його словами, говорити про геноцид, можна на тій підставі, що це було масове убивство людей, які були найбільш незалежними і самодостатніми представниками українського суспільства, – селян.

Голодомор, вважає він, був масовим убивством цілого народу. Політика тодішнього радянського режиму була спрямована на те, щоб "покарати народ-носій вічної ідеї незалежності і спільності".

Ющенко підкреслив, що Україна "не обвинувачує в цій трагедії російський народ, тільки комуністичний режим", для якого голод став одним з методів ліквідації національних устремлінь – і в цьому, за його словами, особливість українського голодомору.

Тільки в Україні існували "чорні списки" для винищування селянства. Потрапляння в такий чорний список за невиконання плану здачі зерна було еквівалентно смертному вироку: у селян віднімали всі продукти і забороняли залишати місце проживання, у результаті усі вони гинули. "Такого не відбувалося більше ніде", – стверджує президент.

Ющенко сказав, що три роки тому йому спала на думку ідея ушанувати пам"ять жертв великого голоду разом з Росією і її лідерами, "у мене склалося враження, що мене зрозуміли, але потім це питання прийняло несподіваний оборот, і я вважаю це принизливим для наших відносин", відзначив він.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко вважає, що Медведєв принижує україно-російські відносини». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 10097
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода