Ексклюзиви
Вівторок, 16 грудня 2008 09:36

Україна подолає кризу лише через 2-3 роки

Чимало європейських оглядачів не виключають, що економічна криза в Україні носитиме болючий та затяжний характер.

Про це повідомляє Радіо "Свобода" у своєму прес-огляді.

Так, німецька газета "Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ" вказує на дві особливості української економічної кризи – високу інфляцію і зростання ціни на імпортований з Росії газ.

Газета відзначає, що вкупі із кредитною кризою і падінням цін на метал це призвело до різкого гальмування економіки, що поряд із значним зовнішнім боргом знецінює місцеву валюту.

Окрім прогнозування на наступний рік високого рівня безробіття, експерти, як пише німецька газета, не виключають, що в Україні може бути і спіральний характер кризи – тобто, за зростанням безробіття і зниження попиту може прийти ще один поворот, нове зростання безробіття.

Очікуються труднощі не лише для пересічних громадян, як наголошує німецьке видання, але й крах деяких банків, яких не врятують і кредити МВФ.

Крім того, як ідеться у статті, підвищення цін на російський газ викличе зменшення українського експорту і надходжень до бюджету.

Німецька газета наводить оцінки експертів про те, що "Україна подолає кризу через 2-3 роки і до 2011 року темпи зростання її економіки досягнуть 5-7%, а рівень інфляції не перевищить 7%".

Зараз ви читаєте новину «Україна подолає кризу лише через 2-3 роки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 12905
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода