Ексклюзиви
понеділок, 18 вересня 2006 18:33

Україна не визнала придністровський референдум

Україна приєдналася до заяви Фінляндії від імені ЄС, що відмовляється визнати референдум у невизнаній Придністровській Молдавській Республіці. Про це сказано в заяві фінського головування в Євросоюзі.

- ЄС обізнаний, що 17 вересня 2006 року в Придністровському регіоні Республіки Молдова пройшов референдум, - сказано в заяві.

Євросоюз, а з ним і Україна, вважає, що цей референдум суперечить визнаній на міжнародному рівні суверенності та територіальній цілісності Молдови.

- ЄС вважає, що ситуація в Придністров"ї не дозволяє здійснити вільне висловлення народної волі. Євросоюз ще раз повторює, що не визнає ані референдуму, ані його результатів, - сказано в заяві.

Європейський союз повністю підтримує територіальну цілісність Молдови і закликає сторони конфлікту терміново повернутися до столу переговорів у форматі "5+2" і працювати для вирішення Придністровського конфлікту.

У свою чергу прем"єр Віктор Янукович вважає, що проведення референдуму в невизнаній Придністровській Молдавській Республіці, внаслідок якого більша частина громадян висловилася за приєднання Придністров"я до Росії, не вплине на подальші відносини між Україною та Молдовою.

Згідно з даними Центральної виборчої комісії Придністров"я, оприлюдненими у понеділок, в референдумі 17 вересня взяло участь 78,6% виборців від загального числа внесених у списки.

По першому питанню референдуму ("Чи підтримуєте Ви курс на незалежність Придністровської Молдавської Республіки і наступне вільне приєднання Придністров"я до Російської Федерації?") за висловилося 97,1%, проти - 2,3%.

По другому питанню ("Чи вважаєте Ви за можливе відмову від незалежності Придністровської Молдавської Республіки з наступним входженням до складу Молдавії?") проти висловилося 94,6%, за - 3,4%, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Україна не визнала придністровський референдум». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути