Єврокомісія вважає, що Україна виконала чотири з семи критеріїв, необхідні для надання статусу кандидата на вступ до ЄС.
Про це йдеться у внутрішньому документі комісії, пише "Радіо Свобода".
Україна завершила:
впровадження законодавства щодо процедури добору суддів Конституційного суду України, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії,
перевірку доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції й створення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,
відповідність законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам FATF і схвалення стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору,
приведення українського законодавства у відповідність з Директивою ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.
Ще три критерії супроводжуються рекомендаціями від Єврокомісії.
Не вважається виконаним критерій щодо посилення боротьби з корупцією. Єврокомісія очікувала призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та директора НАБУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія буде пропонувати переговори з Україною і Молдовою щодо вступу до ЄС - Reuters
"Україна все ж повинна прийняти закон про збільшення штатного розкладу НАБУ та вилучити із закону про запобігання корупції норми, які обмежують повноваження НАЗК", - йдеться у повідомленні.
Йдеться про продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмеження повноважень НАЗК щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу.
"Україні все ж варто схвалити закон про лобіювання відповідно до європейських стандартів", - вказали стосовно боротьби з впливом олігархів.
Виконані не всі рекомендацій Венеційської комісії у частині реформи законодавства щодо нацменшин.
Необхідно провадити решту зауважень, згаданих у висновку від червня 2023 року та її подальшому висновку від жовтня 2023 року, зокрема шляхом внесення змін до законів про державну мову, ЗМІ та освіту.
Вступ України до Європейського Союзу є найкращим шляхом для гарантування її безпеки, стабільності і заможності на середню й довгострокову перспективу.
Сам процес розширення блоку також відповідає геостратегічним інтересам ЄС, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Коментарі