Україна не має відмовлятися від жодних із зовнішніх векторів, і виносити з кожного з них вигоди для себе.
Про це на прес-конференції у Києві сказав політолог Михайло Погребинський.
На його думку, в якісь мірі Росія "втягує" Україну у зону вільної торгівлі з країнами СНД.
"Є певний момент втягування. І пов'язаний він зі стратегічним планом Путіна про створення Євразійського союзу. Поступово для того потрібна зона вільної торгівлі з Україною та іншими країнами СНД, потім - Єдиний економічний простір. Тема СНД не так важлива, а от Митний союз – це важливо", - вважає він.
Погребинський додав: "Яка повинна бути тут наша позиція? Мені здається, вона більш-менш зараз витримується. Наш інтерес полягає в тому, щоби поступово використовувати на свою користь кожний крок нашого інтеграційного плану, як на захід, так і на схід. Не знаючи, чим це все може врешті завершитися. Але якщо у нас є певна можливість взяти максимум від цієї домовленості, ми маємо це взяти зараз".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович назвав шлях в ЄС "безальтернативним", але й про ЗВТ з СНД не забув
Водночас, експерт переконаний, що Європі свого часу знадобляться країни СНД:
"Проблеми у Європі не зникнуть самі по собі. І з часом вони будуть збільшуватися. І вихід з цього Європа шукатиме в колосальних ресурсах, який має простір СНД. Це означає, що наша розумна позиція в тому, що ми не хочемо відмовлятися від жодного напрямку, маємо використати їх по максимуму. Підґрунтя для цього існує. Є проблеми і треба поступово їх вирішувати за принципом: прогнозуємо результат кожного кроку і що ми можемо з того взяти".
За словами політолога, рішення щодо ратифікації угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД було політичним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Януковичу набридли запитання про Митний союз: це поки не на часі
"Це політичне рішення, яке було обговорено на останніх переговорах Януковича і Путіна. І Янукович продавив це рішення через парламент, підписав його і зараз ми сподіваємося, що воно ніби виконуватися в аспекті тих очікувань, які має уряд. Особливо враховуючи складну ситуацію українського експорту на традиційних ринках – у Європі та Китаї", - пояснив він.
Коментарі
6