пʼятниця, 09 лютого 2007 13:21

Україна буде в СОТ, якщо скасує квоти на зерно та дозволить продавати американське м"ясо

Вступ України до СОТ затягується через незгоду сторін з питань квотування експорту зерна і ліцензування імпорту м"ясної продукції, пише "Комерсант-Україна". Експерти відзначають, що зволікання з рішенням аграрних питань може затягти вступ України в організацію до кінця 2007 року.

Як повідомило джерело газети, яке бере участь у переговорному процесі, низка членів робочої групи вже надіслали свої коментарі, у тому числі Єврокомісія та Індія. Їхні висновки про українське законодавство були названі "дуже доброзичливими".

Проте представники США відмовилися відсилати вже підготовлені коментарі у виконавчий комітет СОТ. Свою відмову американці неофіційно мотивують тим, що "необхідно з"ясувати два питання двосторонніх відносин – торгівлі продуктами тваринництва і непорозумінь з торгівлею зерном".

За даними джерела, ця проблема була піднята головним переговорником США з аграрних питань Річардом Краудером у ході зустрічі з міністром економіки Володимиром Макухою на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

"Мова йшла про визнання Україною американського сертифіката відповідності м"яса,– розповів журналістам пан Макуха.– І мені здається, що проблема по м"ясу уже фактично вирішена".

Разом з тим міністр пообіцяв "до кінця лютого вирішити проблему з зерном, щоб лібералізувати цей ринок, однак зберегти зерновий баланс".

Введення Україною в жовтні 2006 року квотування експорту зернових викликало протест низки країн-членів СОТ, зокрема США, ФРН і Нідерландів, посли яких заявили, що ці обмеження можуть стати перешкодою для вступу в організацію, пише Українська правда.


Зараз ви читаєте новину «Україна буде в СОТ, якщо скасує квоти на зерно та дозволить продавати американське м"ясо». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути