Четвер, 09 липня 2020 16:55

У справі "Прямого" ДБР поставлена задача про арешт телеканалу - Корецький

У справі "Прямого" ДБР поставлена задача про арешт телеканалу - Корецький
Керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький заявив про тиск з боку керівництва ДБР у справі "Прямого"

У так званій "справі Прямого каналу" була поставлена задача арешту телеканалу, і такі вказівки давав перший заступник директора ДБР, колишній адвокат Януковича Олександр Бабіков.

Про це в інтерв'ю журналістам Главкому, Цензор.Нет та телеканалу "Прямий" заявив керівник слідчої групи ДБР Олег Корецький.

"Кримінальне провадження про телеканал Прямий, яке в мене в березні забрали, в інший відділ розслідувати…. Кличуть на наради і кажуть, що треба "Прямий" швиденько визнавати речовим доказом і щоб його арештовувати. Я не можу називати прізвища слідчих, але керівництво ДБР, хто може давати накази і заслуховувати – це Бабіков", - переконаний Корецький.

"Це абсолютні дурниці, і двоє слідчих відмовились. І вони вже мабуть потім знайшли якогось слідчого, який, мабуть, це рішення прийняв, бо я не бачу матеріалів кримінального провадження, і не знаю, чи це рішення прийнято", - зазначив Олег Корецький.

Він також повідомив, що ще три місяці тому вважав за правильне закрити це провадження через відсутність складу злочину, однак у нього цю справу забрали.

"Я для себе тоді однозначно прийняв рішення, поговорив зі слідчими, кажу: "Слухайте, давайте будемо потроху приймати рішення по певних справах про закриття кримінальних проваджень. Чому у мене забрали справи три місяці тому по "Прямому" каналу? Тому що були випадки, коли я казав: "Ми не будемо продовжувати, там немає складу злочину. Це провадження треба закривати",- розповідає Корецький.

Він повідомив, що 8 липня ухвалив рішення про закриття провадження щодо "Кузні на Рибальському". "Сьогодні зранку я прийняв рішення про закриття ще одного провадження – про можливе ухилення від сплати податків при продажу кузні на Рибальському у зв'язку з відсутністю подій злочину. Скажу вам чесно, що я не ставив нікого до відома і взагалі не вважаю за потрібне це робити. Є розумні строки, коли ти вже виконав усі можливі слідчі дії, ти повинен ухвалити рішення. Або повідомляти про підозру, якщо ти вбачаєш якийсь склад злочину, або приймати рішення про закриття кримінального провадження. А мені сказали, що закривати поки не потрібно, ще порозслідувати. Що порозслідувати, для чого? Три місяці тому мені ці питання ставили клином, коли провадження почали забирати через мою позицію", - зазначив Олег Корецький.

Він також заявив про тиск з боку керівництва ДБР. "Я три місці тому вже почав наполягати, що давайте будемо приймати рішення у окремих справах, закривати провадження. Бо вже будь-які відомі строки порушуються. Тоді, я так розумію, що став їм взагалі неугодний, і вони мені кажуть: "Ми тебе тут не бачимо, йди!". Я сказав, що не буду сам звільнятися. У відповідь: "Тоді ми тебе скоротимо". Кажу: "Спробуйте, скорочуйте, будемо судитися". На запитання, хто вимагав від нього звільнитися, він відповів: "Бабіков".

Зараз ви читаєте новину «У справі "Прямого" ДБР поставлена задача про арешт телеканалу - Корецький». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 17325
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода