четвер, 13 лютого 2025 18:55

Три сценарії для України після переговорів Трампа з Путіним: від базового до катастрофічного

Три сценарії для України після переговорів Трампа з Путіним: від базового до катастрофічного
Bloomberg представив три сценарії для України після розмови Трампа з Путіним ФОТО: ЗСУ

Після нещодавньої розмови між президентом США Дональдом Трампом та Володимиром Путіним Bloomberg оприлюднив три можливі сценарії розвитку подій для України.

Варіанти включають базовий, ідеальний та найгірший сценарії, йдеться у статті.

Згідно з прогнозом видання, найбільш вірогідним є сценарій, в якому окуповані території залишаються під фактичним контролем Росії на невизначений термін. Можливі обміни територіями, зокрема включення частини Курської області, що наразі перебуває під контролем України. Україна отримує певні гарантії безпеки, але питання вступу до НАТО ймовірно не буде вирішене найближчим часом, а будь-які обіцянки в цьому напрямку будуть залежати від політичної ситуації в майбутньому. Європейські країни можуть спробувати переконати США продовжити підтримку України, поки вони самі нарощують свої можливості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розкрив деталі розмови з Трампом

Ідеальний сценарій передбачає активну двосторонню підтримку з боку США та Європи, зобов'язання втрутитися у разі, якщо Росія відмовиться від угоди. Однак ймовірність прямого конфлікту з Росією є значним ризиком, навіть для найбільш рішучих прихильників України. Підтримка жорстких санкцій може призвести до суттєвого економічного спаду в Росії.

Найгірший сценарій полягає у втраті інтересу Трампа до України, що може призвести до припинення військової та фінансової допомоги, а також залишити європейців самостійно вирішувати ситуацію. Навіть якщо мирна угода буде досягнута, вона лише відтермінує наступну фазу конфлікту, який Путін вважає війною між НАТО та Росією. Така угода може призвести до закріплення російських досягнень і заблокувати шлях України до НАТО.

Експерт з міжнародних відносин Андрес Касекамп зазначив, що Путіну не потрібно запускати повномасштабну атаку для досягнення своїх цілей. Гібридна війна, включаючи підтримку місцевих заворушень у Балтії, може стати приводом для обмеженого вторгнення, схожого на тактику, використану в Україні у 2014 році. Якщо США відмовляться від підтримки НАТО у разі такого нападу, Кремль зможе розділити ЄС та США, що є його стратегічною метою.

"Якщо НАТО не відреагує, це може стати кінцем самого НАТО", - підкреслив Касекамп.

Вчора президент США Дональд Трамп також провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним.

Під час бесіди торкнулися питань війни в Україні, ситуації на Близькому Сході, енергетики, штучного інтелекту та економічної стабільності.

За словами президента США , під час розмови сторони дійшли згоди щодо необхідності припинення війни між Росією та Україною, зазначивши, що конфлікт призводить до мільйонів смертей.

Зараз ви читаєте новину «Три сценарії для України після переговорів Трампа з Путіним: від базового до катастрофічного». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути