Росія і Білорусь, які створюють так звану Союзну державу з єдиним політичним, військовим, економічним простором і однією ядерною зброєю на двох, становлять певну проблему для інших держав Євразійського економічного союзу.
Про це на пленарному засіданні другого Євразійського економічного форуму 24 травня заявив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, передає РИА Новости.
"У нас є в ЄАЕС союзна держава. Тобто у світовій політичній історії створено унікальний прецедент або феномен. Створення держави за формулою "дві країни − одна держава" з єдиним політичним, юридичним, військовим, економічним, валютним, культурним, гуманітарним простором, з єдиним союзним урядом, з єдиним союзним парламентом. І навіть ядерна зброя одна на двох зараз", – сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вмирати я не збираюся": Лукашенко зробив заяву про свою хворобу
Водночас він наголосив, що є й інший рівень інтеграції, представлений Казахстаном, Киргизстаном, Вірменією.
"І з цією реальністю нам потрібно рахуватися. Як ми будемо працювати в цих умовах − це питання концептуальне. Думаю, нам потрібно і на цьому економічному форумі обговорити цю проблему", – сказав Токаєв.
На форумі самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко і президент Росії Володимир Путін на словах про ядерну зброю почали посміхатися і переглядатися.
Потім Путін щось сказав Лукашенку, той посміхнувся і обидва політики потиснули один одному руки.
Глобальна система з контролю за озброєннями знаходиться під загрозою краху через дії Росії і Китаю.
Захід повинен заново домовитися з противниками про контроль над ядерною зброєю. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на конференції, присвяченій саме цій тематиці, пише Politico.
Коментарі