При цьому лідер БЮТ зазначила, що з неї роблять ворога російської мови її політичні опоненти, і це є своєрідною технологією. Тимошенко повідомила, що вона народилася в Дніпропетровську, довгі роки прожила там і до приходу в уряд Віктора Ющенка не знала жодного слова українською, проте потім, вже працюючи в уряді, вивчила цю мову.
"Робити ворога російської мови або будь-якої іншої мови з людини, яка все життя говорила російською мовою – це потрібно мати колосальну пропагандистську машину, щоб таких ворогів створювати", - сказала Тимошенко.
Лідер БЮТ заявила, що вона згодна з думкою, що мовна проблема для всієї країни стоїть лише на 17-му місці, а на перших місцях стоять соціальні питання - "як лікувати людей, як створювати країну, як мати землю, яка б приносила багатства всій країні, а не окремим людям".
Тимошенко також зазначила, що ініціатива Партії регіонів про проведення референдуму з питання статусу російської мови – це лише передвиборний популізм. За словами лідера БЮТ, "країна вже вп"яте стає на ці граблі": двічі питання російської мови порушувалося під час президентства Леоніда Кучми, один раз під час виборів Президента в 2004 році, і ще один раз ідея референдуму виникала під час парламентських виборів 2006 року. "Давайте ще п`ятий раз наступимо на граблі російської мови, НАТО, а за цією ширмою грабуватимуть вас ще 10 років, і говоритимуть, що це так країні важко жити", - сказала Тимошенко.
Вона також сказала, що сьогодні в парламенті України депутати не знають ні російської мови, ні української, а говорять "на 80% "по фєнє". "Я іноді й не розумію, що говорять", - зазначила Тимошенко.
На мітинг з участю Тимошенко зібралося близько 5-6 тисяч кримчан. Після мітингу лідер БЮТ взяла участь в спуску на воду універсального суховантажного судна-контейнеровоза, який було складено на Керченському суднобудівному заводі "Залів", передає УНІАН.
Коментарі
3