четвер, 29 жовтня 2020 07:43

Ситник назвав основні причини скасування КС антикорупційної реформи

Ситник назвав основні причини скасування КС антикорупційної реформи
ВАКС за останні три місяці виніс більше десятка вироків з реальним позбавленням волі. І хоча справи "не надто гучні", навіть вони нібито налякали головних фігурантів розслідувань, які наразі чекають вироків. Фото: "РБК-Україна"

Скасування антикорупційної реформи в частині незаконного збагачення є свідченням того, що корупціонерів нервують ефективні дії антикорупційного суду, який працює вже більше року.

Таке припущення висловив директор НАБУ Артем Ситник в ефірі Hromadske.

"Наприклад, пан Микола Мартиненко. Видно, що люди просто переживають і бояться, тому що цей суд поки неможливо купити", – сказав директор НАБУ.

Ситник вважає, що нинішній відкат антикорупційної реформи пов'язано з наближенням "до точки неповернення" у якій: "вироків стає все більше. Це вже тенденція. І вона налякала еліту, яка в тому числі в судах".

Ще одна версія (яка не виключає першу) полягає в тому, що атакою на антикорупційну реформу проросійські сили в Україні хочуть зіпсувати відносини держави із західним партнерами. Ситник нагадав, що подання до КСУ, за яким було прийнято скандальне рішення, подавала група нардепів із партії кума президента РФ Путіна Віктора Медведчука.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор НАБУ: після рішення КС закриють більше 100 справ про недостовірне декларування

У вівторок стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Рішення прийняв за конституційним поданням депутатів від ОПЗЖ і групи "Партія "За майбутнє".

У НАЗК заявили, що через рішення КС закриють реєстр електронних декларацій.

Зараз ви читаєте новину «Ситник назвав основні причини скасування КС антикорупційної реформи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути