Священний Синод Російської православної церкви дозволив священнослужителям брати участь у виборах в органи державної влади у випадках "крайньої церковної необхідності".
Як повідомили в РПЦ, таке рішення було прийнято вчора, 4 жовтня, на засіданні Синоду.
"У виняткових випадках, з міркувань крайньої церковної необхідності, коли потрібно протистояти розкольницьким або іноконфессіональним силам, які прагнуть використовувати виборну владу для боротьби з Православною Церквою, Священний Синод або Синод самокерованої Церкви визначає осіб для участі у виборах в органи державної влади і в індивідуальному порядку викладає на це благословення ", - йдеться в постанові Синоду.
У разі необхідності балотуватися ієрарх, клірик, чернецтво або мирянин, який несе послух у загальноцерковній установі, повинен заздалегідь подати прохання на ім'я Патріарха і Священного Синоду або в Синод самокерованої Церкви з конкретним обгрунтуванням необхідності балотуватися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кандидати запрошують на прощу: в Галичині незаконно агітують з "допомогою" УГКЦ
Згоду на участь у передвиборчій кампанії священнослужитель може дати лише після отримання письмового благословення Патріарха та Священного Синоду або Синоду самокерованої Церкви.
Нагадаємо, раніше Українська православна церква Київського патріархату заборонила священнослужителям брати участь у парламентських виборах. Аналогічна заборона отримали і священики Автокефальної і Греко-Католицької церков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Митрополит Володимир зміцнює оточення відданими людьми"
Священний Синод Української православної церкви Московського Патріархату (самокерована Церква у складі Московського Патріархату) оприлюднив звернення в якому говорилося, що "УПЦ не є суб'єктом політичного процесу. Церква не бере участь у політичній боротьбі, не веде агітації за ту чи іншу політичну силу, того чи іншого кандидата".
Коментарі
21