Ексклюзиви
Середа, 06 лютого 2008 08:28

СОТ дала Україні 5 років на адаптацію

СОТ дала Україні 5-річний термін для адаптації до положень СОТ, заявив генеральний директор цієї міжнародної організації Паскаль Ламі.

Про це він заявив на спільній з українським президентом Віктором Ющенком прес-конференції у вівторок у Женеві.

"Я не буду поглиблюватися в технічні питання, але пропонується закінчити до 2013 року п"ятирічний перехідний період для впровадження зобов"язань, які Україна взяла на себе. Цей період - більш тривалий, ys; звичайна практика, хоча для країн, що розвиваються, ми вводимо перехідної період навіть більший", - сказав Ламs.

Серед умов вступу України до СОТ середні імпортні мита при поставках товарів в Україну складають 10,66% - для с/г продуктів і 4,95% - для промислових товарів.

У цілому мита встановлені в діапазоні від 0 до 50%, при цьому обмеження включають поетапне скорочення протягом періоду до 2013 року.

Найвищі тарифи, які Україна може застосувати - це тарифи на цукор - 50% і соняшникову олію - 30%. Інші продукти з граничним рівнем тарифів, встановлених на рівні 25%, включають деякі види радіоприймальної апаратури, синтетичні нитки і конвеєрні/приводні ремені.

У категорію товарів зі зниженим митом, що на початковому або кінцевому етапі будуть виключені, входять цивільні літаки, будівельне обладнання, дистильований алкоголь, деякі види риби, деякі хімічні речовини, нафтові олії, медобладнання, медпрепарати, деревина, целюлозно-паперові вироби, деякі види пряжі і тканин, деякі види основних металів, сталь, IT-продукти, меблі й іграшки.

Україна погодилася не застосовувати інші податки і мита, крім своїх звичайних мит, відзначається в прес-релізі.

У с/г Україна погодилася не субсидіювати експорт. Крім того країна обмежить свій вплив на торгівлю підтримку внутрішнього сільгоспвиробника сумою 3,04 млрд грн (приблизно $613 млн), а також покриття 5% від вартості внутрішнього с/г виробництва.

Як і у випадку з усіма членами СОТ, в України не буде лімітів по витратах на внутрішні програми підтримки, що не мають або мають мінімальний вплив на торгівлю, за умови, що ці програми відповідають критеріям, викладеним у договорі по сільському господарству.

Україна відкриє тарифну квоту на цукор-сирець - 260 тис. тонн щорічно і збільшить її до 267 тис. тонн до 2010 року. Ця квота буде адміністрована за принципом "першим прийшов - першим обслугований" протягом трьох років після вступу до СОТ.

У частині доступу до ринку послуг, Україна прийняла зобов"язання у всіх 11 ключових секторах, включаючи бізнес-послуги, комунікаційні, по будівництву і машинобудуванню, дистрибуції, у сфері освіти і навколишнього середовища, фінансів (страхування і банківська діяльність), охорони здоров"я. У цей перелік увійшли також соціальні послуги, туризму і подорожі, рекреаційні, культури і спорту, транспортні послуги, послуги краси, перукарні, spa- і масажні, пише Інтерфакс-Україна.

Зараз ви читаєте новину «СОТ дала Україні 5 років на адаптацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 15089
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода