Субота, 19 липня 2008 12:06

Схід і Південь відправлять на курси української мови

Стратегічним напрямком діяльності Кабміну та міністерства культури є впровадження української мови в усі сфери суспільного життя та забезпечення присутності українського культурного продукту на ринку.

Про це заявив у статті для "Дзеркала тижня" міністр культури і туризму Василь Вовкун.

Реалізація цього завдання, за словами міністра, передбачає ухвалення та практичне втілення Концепції мовної політики України, прийняття нового закону "Про державну мову", внесення змін до закону про ратифікацію "Європейської хартії регіональних мов або мов меншин".

"Потрібно забезпечити неухильне дотримання мовного законодавства в інформаційно-культурному просторі України. Треба також надати можливість російськомовним громадянам міст Сходу і Півдня опанувати державну мову через мовні курси, створені при закладах культури — бібліотеках, вищих навчальних закладах, театрах, науково-методичних центрах, тощо", — заявив він.

При цьому Вовкун наголошує, що урядові дії, спрямовані на активну підтримку української мови, цілком відповідають чинному законодавству та Конституції України.

"У справі втілення державної мовної політики нам не потрібно перед кимось виправдовуватися. Наші дії мають бути принциповими, послідовними й наступальними, бо вони базуються на Конституції України і національних інтересах", — зазначив міністр, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Схід і Південь відправлять на курси української мови». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20808
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода